نصب ترموود

برای نصب ترموود چه شرایط نیاز است؟؟؟

نصب ترموود Thermowood installation مرحله بسیار مهم دیگری است که در زمان استفاده از این فراورده باید مورد توجه قرار داد. در واقع قبل از نصب ترموود باید اقدامات و فعالیت هایی را انجام داد که در برگیرنده نکات و الزاماتی است که سبب پایداری و افزایش طول عمر ترموودهای مصرفی می گردد و همچنین باعث افزایش کیفیت و توانمندی مصالح به کار رفته در نمای سازه ها و دکوراسیون داخلی می گردد. نوع و جنس چوب ، زیرسازی انجام شده، ابزارهای مخصوص و … از جمله گزینه هایی مهمی است که باید به آن توجه نمود. در ادامه مطلب همرا ما باشید تا در مورد آنچه که گفته شد توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

برای نصب ترموود چه شرایط و عواملی نیاز است؟؟؟

 

در زمان خرید ترموود، تا جایی که امکان دارد سعی کنید از مراکز معتبر محصول مورد نظر خود را تهیه نمائید واز اصل بودن و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. بسیاری از سودجویان با وارد نمودن ترموود تقلبی به بازار و فروش آن به جای محصول اصل سبب شده اند هزینه زیادی به خریداران تحمیل شود. همچنین پس از استفاده از ترموود در نما یا دیزاین داخلی پس از گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی ترموود استحکام و زیبایی خود را از دست خواهد داد و به ترمیم و بازسازی نیاز خواهد داشت. در زمان جابه جایی چوب ترموود باید از آنها به گونه ای محافظت نمود که صدمه نبینند و در زمان انتقال آنها به انبار، در مکانی چیده شوند که سطحی صاف و تراز داشته باشد. گزینه بسیار مهم دیگر روکش پلاستیکی می باشد که از نشستن گرد و غبار و دیگر آلودگی ها بر روی ترموود ممانعت می کند.

(پیشنهادی)  ترموود رنگ مرحله تکمیلی و پایانی در تولید محصول

عمران مال یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه عرضه ترموود اصل فنلاندی، روسی و ایرانی می باشد که به مشتریان کمک می کند انتخابی درست و مناسب داشته باشند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان عمران مال تماس بگیرید.

 

گام اول در نصب ترموود، زیرسازی اولیه

 

در عملیات مربوط به نصب ترموود لازم است قبل از هر اقدامی سطح زیرین کار برای نصب آماده شود، در واقع اتصال مستقیم ترموود به دیوار یک شیوه اشتباه است که کیفیت، دوام و ماندگاری محصول را به شدت کاهش می دهد و تحت هیچ شرایطی نباید انجام شود. برای انجام زیر سازی اولیه باید در سطح مورد نظر، میله هایی از جنس فلز را در اندازه ها و مسافت های  یکسان وتعیین شده نصب نمود. در گام بعدی قوطی های فلزی درابعاد ۴۰*۴۰ یا ۵۰*۵۰ بر روی میله های فلزی با فاصله ۷cm اتصال داده می شود. نکته بسیار مهمی که در این مرحله باید مورد توجه قرار داد وزن صفحه فلزی است که نباید با اتصال بیشتر از حد استاندارد سنگین شود. صفحه ای که قوطی های فلزی بر روی آن اتصال داده می شود در واقع سطح زیر ساز اولیه می باشد، که در زمان اتصال دادن ترموود نباید به صورت مستقیم بر روی این قوطی ها قرار داده شود. با توجه به اینکه در ضریب انقباظ و انبساطی متریال های چوب و فلز اختلاف وجود دارد باید از یک سطح چوبی که با عنوان چوب زیرساز یا چوب اشباع از آن نام برده می شود استفاده نمود. در حقیقت این صفحه چوبی راه حلی برای ممانعت از برخورد مستقیم ترموود با فلز زیر کار است. غالبا برای نصب سطح چوبی به سطح فلزی ازپیچ استفاده می شود.

(پیشنهادی)  قیمت خرید ترموود و ارتباط مستقیم با کیفیت و اصالت آن

 

نصب ترموود

چوب زیر ساز چگونه باید باشد؟؟؟

 

چوبی که با عنوان زیر ساز از آن نام برده می شود، درزمان فراوری در ماده ای با نام اشباع قرار داده می شود و از این لحاظ به آن چوب اشباع نیز گفته می شود. جنس این فراورده از چوب روسی است که حدودا یک چهارم یا ۲۵ درصد از رطوبت آن از بین رفته است. با توجه به اینکه عملیات اتصال مربوط به نما می باشد یا کف سازی اندازه چوب اشباع نیز متفاوت است. چنانچه نصب ترموود در نمای سازه ها باشد، چوب زیر ساز را در اندازه های ۲۵*۴۵ mm و ۲۵*۲۵ mm مورد استفاده قرار می دهند و آنها را با فاصله ۵۰cm  از هم نصب می نمایند. این در حالی است که برای استفاده در کف سازه ها، این چوب ها را با اندازه های ۵۰*۴۰ mm آماده نموده و به فاصله ۴۰cm از هم اتصال می دهند. اینکه در پروسه زیر سازی چه مقدار چوب اشباع استفاده شود از ترموود مصرفی تاثیر می پذیرد. در صورت مصرف یک متر مربع ترموود، از سه متر چوب اشباع استفاده می شود در این عملیات چوب زیرسازی نیازی به رنگ شدن ندارد.

دلایل به کارگیری چوب زیرساز

 

در ادامه همراه ما باشید تا مهمترین دلایل به کارگیری چوب اشباع را در نصب ترموود بیان کنیم

 

ابعاد و اندازه ثابت

 

 • توان مقاومتی بالا در برابر نفوذ و رخنه

 

 • احتمال تاب برداشتن ترموود را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.

 

 • افت معضلات ناشی از تغییرات دمایی
(پیشنهادی)  ترموود پنجره و خلق شاهکاری در نمای سازه

 

دفع حشرات

 

 • مقاوم در برابر نفوذ حشرات و همچنین حساسیت پائین در این مورد

 

مقاوم در برابر پوسیدگی

 

 • کارایی بهتر در محیط های گرم و مرطوب

 

 • دوام و ماندگاری طولانی مدت بدون توجه به سطح زیر کار اولیه

 

دوام

 

 • توان مقاومتی و پایداری بهینه در مواجه با سائیدگی و انفصالات ناشی از شرایط محیطی و هوا

 

 • محصولی مقاوم بدون نیاز به ترمیم و بازسازی و همچنین آب گریزی مجدد سالانه

 

برای نصب ترموود چه شرایط و عواملی نیاز است؟؟؟

دلایل اهمیت اتصالات در نصب ترموود

 

در مرحله پایانی، چوب ترموود به چوب زیر ساز اتصال داده می شودو زیرساز نیز به سطح قوطی های فلزی متصل می شود که تمامی سطوح آنها با رنگ های آب گریز پوشش داده شده است. یکی از قطعات استفاده شده برای اتصال پیچ می باشد. استفاده از پیچ و اندازه و قطر آن به ترموود و چوب اشباع بستگی دارد. استفاده از اندازه ی مناسب برای پیچ ها بسیار حائز اهمیت است، چون در صورت استفاده ازمحصولی با قطر بیشتر احتمال ایجاد درز و ترک درسطح ترموود بالا می رود. در همین رابطه می توان پیچ هایی با اندازه ۴/۸*۳/۸  را به عنوان گزینه مناسب معرفی نمود. یکی دیگر از ابزارهای نصب ترموود میخ استیل رزوه شده می باشد که برای اتصال دادن چوب به سطوح زیر ساز به کار می رود و برای این کار از نیل گان بهره گرفته می شود. گزینه ی دیگری که برای نصب و اتصال ترمودهایی با قطر ۲۵ mm می توان استفاده نمود پروفیکس می باشد. یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار داد این مسئله است که اتصالات و نصب های انجام شده با پیچ توان استحکامی و مقاومتی بالایی در مقایسه با میخ دارند و به همین علت به کارگیری میخ برای قسمت هایی که در فضای باز یا در مجاورت باد هستند کارایی نداردو حتی توصیه می شود برای قسمت هایی که در فضای باز و مجاورت باد هستند از اتصال دوبل استفاده شود. برای داشتن نمایی زیبا و با کیفیت باید در زمان اتصال پیچ یا میخ گزینه های زیر را رعایت نمود

(پیشنهادی)  آیا مراحل تولید ترموود را می دانید؟

 

 • فاصله اتصال پیچ یا میخ از لبه کار باید ۳۰mm باشد.

 

 • سعی شود از اتصال دادن پیچ یا میخ بر روی گره ها ممانعت شود.

 

 • برای ممانعت از ایجاد ترک و درز سطح ترموود بهتر است ابتدا محل مناسب برای پیچ یا میخ با دریل سوراخ شود.

 

 • گزینه بسیار مهم در زیباسازی نما استفاده از پیچ مناسب با عمق چوب می باشد، در این صورت از بیرون زدگی و فرورفتگی ممانعت می نماید. با توجه به تولید پیچ های هم رنگ با ترموود ها راهکار دیگری برای کیفیت نما استفاده از پیچ هم رنگ است.

 

 • در نصب ترموود در نقاطی مانند تراس توجه به مسیر آب و شیب سطح به سمت کف شور مسئله ای مهم است.

 

 • زمانیکه قصد نصب ترموود در کف سازه ها را دارید توجه نمائید که چوب زیر سازی مستحکمی را مورد استفاده قرار دهید.

 

از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.