چسب بتن آب بندی

چسب بتن اب بندی مایع روان شیری رنگ بر پایه استایرن بوتادین می باشد که دارای کاربرد دوگانه است. این محصول علاوه بر داشتن ویژگی های چسب بتن استحکامی به عنوان یک افزودنی اب بند کننده در بتن و ملات های پایه سیمانی استفاده می شود. این چسب خود را در دسته بندی مواد آبگریزنما جای داده و نقشی دومنظوره ایفا می کند و با اکثر محصولات ساختمانی همخوانی دارد.

همانطور که از اسم آن پیداست جهت اتصال به بتن مورد استفاده قرار می گیرد و انواع کاشی و سرامیک و محصولات بتنی را با قدرت و ماندگاری بالا متصل می کند.

 

چسب بتن آب بندی

کاربرد چسب بتن آب بند

از چسب بتن آب بندی برای واترپروف کردن مخازن،پی ها،چاله های اسانسور،استخرها و سطح ها استفاده می شود. همچنین به علت دارا بودن خصوصیات و ویژگی های چسب بتن استحکامی در کف سازی ها برای جلوگیری از ساییدگی و افزایش مقاومت بتن و ملات استفاده می گردد.

مشخصات فنی چسب آب بند

 

  • شکل ظاهری مایع غلیظ شیری رنگ
  • مقدار کلر کمتر از یک دهم درصد

بسته بندی چسب مخصوص آب بندی

این محصول در بسته بندی های ۱.۵ – ۳.۵ – ۹ و ۲۰ کیلوگرمی در بازار عرضه می شود. در صورت نیاز و سفارش مشتری می توان محصول را در گالن های مخصوص مشتری با برند شخصی پر کرد که اصطلاحا ریبرندینگ انجام داد.

سازگاری چسب بتن اب بندی

چسب بتن اب بندی با تمامی مخلوط های بتن حاوی ژل میکروسیلیس ، خاکستر بادی و ….. سازگار است. فقط باید در نظر داشت نباید با هیچ افزودنی دیگری از قبل مخلوط کرد. از محصولات مشابه با همین کاربرد می توان به چسب سنگ اشاره کرد که تمام خاصیت های این محصول را داشته و با قیمت و بسته بندی متفاوت ارائه می شود.

حتما بخوانید (محصول پیشنهادی)  درباره چسب بتن بیشتر بدانیم.

 

تصویر محصول

 

چسب بتن آب بندی

روش مصرف

 

این فرآورده را می توان بسته به میزان کیفیت مورد نظر به بتن یا ملات افزود. ولی طبق استانداردهای جهانی توصیه می شود بین ۱۰ تا ۲۰ درصد وزن میزان مصرفی را به بتن اضافه شود. در زمان اختلاط به ابن موضوع توجه کنید که از چه افزودنی هایی در ملات استفاده شده تا تاثیر نامطلوبی روی نتیجه کار نگذارد.

در صورت استفاده از افزودنی های دیگر مقدار استفاده از این محصول متغییر خواهد بود با توجه به نوع روان کننده مورد استفاده و ورن ملات میزان استفاده متفاوت می باشد.

شرایط انبارداری

چسب بتن ضد آب بهتر است که به دور از نور افتاب نگهداری  و همچنین از یخ زدگی نیز محافظت شود.

در شرایط انبارداری دقت شود که در مجاورت حرارت شدید قرار نگرفته و از باز نگه داشتن درب آن در مواردی که استفاده نمی شود، دقت لازم به عمل آبد.

سوالات متداول

چسب بتن آب بندی باید با چه محصولی استفاده شود؟

از نگهداری این محصول به صورت ترکیبی با سایر فرآورده های مشابه خودداری نمایید. فقط زمانی می توان ترکیب کرد که محصول ها به صورت متوالی و پس از به عمل آمدن استفاده شود.

چگونه می توان کیفیت این محصول را افزایش داد؟

برای نتیجه گیری بهتر بعد از استفاده از محصولات نام برده و خشک شدن از این فرآورده استفاده کنید.

آیا به تنهایی توانایی آب گریز کردن را دارد؟
این محصول سازه را واترپروف کرده و به تنهایی می تواند چسبندگی و آبگریز شدن آن را تضمین کند.

حتما بخوانید (محصول پیشنهادی)  نحوه واترپروف کردن سطوح بتنی

از چسب آب بندی بتن می توان در مخلوط سیمانی هم استفاده کرد؟

در صورت مخلوط شدن باملات های پایه سیمانی و بتن باعث افزایش چسبندگی ،افزاویش مقاوکت سایشی و خمشی ملات می شود.

آیا استفاده از آن در کف سازی مانعی ندارد؟

از این محصول در کف سازی ها هم برای اب بندی و افزایش مقاوت سایشی نیز استفاده می کنند

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.