عکس ترموود

ترمووود

عکس ترموود Thermowood Photo از آن جمله عکس های جذاب و زیبایی است که از دیدن پروژه های انجام شده با این متریال ناب خسته نخواهید شد. در این مقاله علاوه بر ارائه عکس ترموود و گالری موارد استفاده از این محصول در مورد ترموود و کاربردهای آن توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

عکس ترموود و نقش و نگارهای نابی که این فراورده خلق می نماید

 

چوب ترموود محصولی فراوری شده می باشد که تحت تاثیر تیمار حرارتی به چوبی با مقاومت بالا و طول عمر زیاد تبدیل شده است. علاوه بر خاصیت های ذکر شده ترموودها عایق های بسیار مناسبی می باشند. در فرآیند تولید این محصول از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمی شود. این چوب حرارت دیده چوبی بسیار مقاوم در برابر نفوذ حشرات موذی، ساس، موریانه و قارچ می باشد. ترموود سالیان متمادی زیبایی و جذابیت خود را به رخ می کشد و دلیل این جذابیت ماندگاری وثبات بی نظیر این محصول در رنگ و شکل است. در واقع برای فراوری این محصول از الوارهای درخت زبان گنجشک و درخت کاج در نوع مرغوب ترموود بهره گرفته می شود. در ادامه مطلب عکس ترموود حاصله از چوب این درختان نمایش داده شده است. ترموود اصل فراورده ای متعلق به کشور فنلاند می باشد، که کشوری صاحب سبک و تکنولوژی در این زمینه است. علاوه بر فنلاند کشورهایی مانند آلمان و کانادا نیز تولید کننده این چوب هستند. همانگونه که اشاره شد ترموود محصولی است که در نتیجه حرارت و بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید می شود.

مزایا و کاربردهای ترموود

 

با توسعه زندگی شهری و گسترش فضای شلوغ و سراسر استرس یکی از راهکارهای مناسب برای خلق فضایی آرام و همراه با حس سرزندگی استفاده از متریال های طبیعی در ساخت ساختمان ها و دیزاین و دکوراسیون داخلی می باشد. ترموود احساس آرامش همراه با طبیعی بودن را وارد زندگی می کند که قابل قیاس با عناصر دیگرنیست. ترموود یکی از عناصر طبیعی است که امروزه استفاده از آن بسیار گسترش یافته است. در ادامه مطلب برخی از مزایایی ترمودد را برای آشنایی بیشتر شما بیان می نمائیم

 

  • جرم بسیار پائین در مقایسه بامصالح مشابه

 

  • حفظ استاندارد رطوبت محیط در حد خواست و نیاز انسان

 

  • عادی نمودن تغییرات و جابه جایی های دمایی ( گرما به سرما و بالعکس)

 

  • اتصال سریع و سهولت در نظافت و تمیزکاری

 

  • مقاومت بالا در مواجهه با عوامل تخریبی مانند آتش، آب، طوفان و سرمای بیش از حد

 

  • توان مقاومتی بالا و انعطلف پذیری زیاد در مواجه با نیروهای وارده و فشارهای بیرونی مانند زلزله

 

  • عایق صوتی بسیار عالی به دلیل قرار گیری هوا در منافذ آن

 

  • محصولی بسیار مقاوم در برابر عوامل تخریب کننده در شرایط متفاوت آب و هوایی

 

  • فراورده با توان پایداری بالا در برابر تغییر سایز، ابعاد و تاب برداشتن

 

عکس ترموود  و کاربردهای چوب ترموود

متریال های جدیدی که امروزه در صنعت ساخت و ساز استفاده می شوند دلیلی شده است تا معماری مدرن روح تازه ای بگیرد و به جسم سرد سازه ها گرمایی همراه با جذابیت ببخشد. امروزه استفاده از ترموود بسیار گسترش پیدا کرده است که در ادامه بعضی از کاربردهای آن را معرفی می کنیم.

 

  ·          نمای ساختمان ها و ویلاها 

 

امروزه استفاده از ترموود در نمای ساختمان ها علاوه بر زیبایی چشمگیر و منحصر به فردش، سبب بالا رفتن توان مقاومتی نمای ساختمان ها شده است. طراحان خلاق و ایده پرداز با استفاده از ابعاد متفاوت ترموود و ترکیب آن با دیگر مصالح قابل استفاده برای نمای بناها جلوه ای بسیار زیبا و مدرن برای سازه های متفاوت خلق می نمایند. در ادامه چند نمونه عکس ترموود که در پروژه های نمای سازه مورد استفاده قرار گرفته است برای شما به نمایش گذاشته می شود.

 

  ·          استفاده از ترموود به عنوان کف و کف پوش ( Decking)

 

این محصولات با توجه به اینکه در پروسه حرارت دهی قرار گرفته اند به دلیل دوام و عمر طولانی و همچنین جلوه زیبای طبیعی که دارند گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده به عنوان کف و کفپوش می باشند. یک مورد از ترموودهای که برای کف استفاده می شود نوع شیاردار آن می باشد که از لیز خوردن ممانعت می نمایند. در ادامه عکس ترموود استفاده شده به عنوان کف  و کفپوش را مشاهده می فرمائید.

 

  ·          دکوراسیون داخلی ( Interior decoration)

 

با در نظر گرفتن این موضوع که ترموود یکی از مصالح طبیعی و دارای ظرافت و زیبایی خاصی است استفاده از آن در دکوراسیون داخلی می تواند بسیار جذاب باشد. البته خلاقیت طراحان نیز تاثیر بسزایی در این موضوع دارد. عکس ترموود مربوط به دکوراسیون داخلی را در پائین مشاهده می فرمائید.

 

عکس ترموود

 

  ·          روف گاردن ( roof garden)

 

امروزه با توسعه آپارتمان نشینی افراد به دنبال ساخت فضایی سرسبز و فرح بخش هستند. در شهرهای بزرگ و مملو از جمعیت که فضاهای سبز با محدودیت و عدم دسترسی همراه می باشد علاقمندی افراد برای ساخت رووف گاردن های ترموود روز به روز در حال افزایش است. در ادامه  عکس ترموود استفاده شده در رووف گاردن ها ارائه شده است.

 

عکس ترموود در فضای باز

    ·          پرگولا ( Pergola) و آلاچیق ها( Altar):

 

آلاچیق ها و پرگولاها فضاهای دنج و دلنشینی هستند که در ابعاد و اندازه های متنوعی ساخته و اجرا می شوند. در واقع پرگولا سازه ای  مشبک از جنس ترموود به دو حالت سقف دار یا فاقد سقف است. این سازه ها را می توان در ورودی باغ ها و ویلاها، مکان های استراحت و نشستن یا در مسیر تردد به عنوان سایه بان استفاده نمود. این سازه ها در نقاط گرمسیری طرفداران بیشماری دارد و مکانهایی که گیاهان رونده با ایجاد سایه استراحتگاهی بسیار زیبا و دلنشین را فراهم می نمایند. البته امروزه در طراحی های مدرن  سقف این سازه ها را با استفاده از توری های مشبک پوشش می دهند. همانگونه که می بینید عکس ترموود استفاده شده در پرگولا آنچنان جذابیتی دارد که هر بیننده ای را برای داشتن چنین فضایی وسوسه می کند.

 

·           استخر یا سونا (Pool)

 

شاید اگر زمانی حرفی از استخرها یا سونای چوبی به میان می آمد سبب خنده می شد اما باید گفت به برکت حضور چوب های ترموود امروزه استخرها و سوناهای بسیار شیک و مدرن ساخته می شود. چوب های معمولی در فضاهای مرطوب و خیس خیلی زود باد می کنند و می پوسند و این درحالی است که ترموود این نقطه ضعف ها را برطرف نموده است و مصالحی بسیار عالی برای استفاده در استخر و سونا می باشد. این فراورده علاوه بر زیبایی منحصر به فردش ماندگاری بالایی دارد. همانگونه که در عکس ترموود مربوط به استخر و سونا می بینید ترموود سبب جذابیت بیش از اندازه این مکان ها شده است.

 

       ·          پله و نرده ( Stairs and rails )

 

با توجه به زیبایی، قابلیت شستشو و توان مقاومتی بالایی که چوب ترموود دارد این فراورده گزینه ای بسیار عالی برای استفاده به عنوان پله و نرده در داخل بناها و خارج از ساختمان ها می باشد. به جرات می توان گفت پله های ترموود از جمله زیباترین و بهترین پله ها می باشد. استفاده از نرده های ترموود در راه پله ها و نمای جلو پنجره ها جذابیت چشمگیری را ایجاد می نماید. همانگونه که در عکس ترموود مربوط به پله و نرده مشاهده می فرمائید زیبایی و جذابیت در هم آمیخته شده است.

 

ترموود در دکوراسیون داخلی

 

       ·          لوور( Louvre)

 

یکی دیگر از کارایی های جذاب ترموود استفاده از آن به عنوان سایه بان و لوور روی نما و پنجره ها می باشد که با استفاده از سایز مناسب و بهینه ترموود می توان زیبایی بناها را دوچندان نمود.

 

       ·          قرنیز (Cornice)

 

چوب ترموود در ابعاد متفاوتی برای استفاده به عنوان قرنیز در دسترس می باشد. استفاده از ترموود به عنوان قرنیز زیبایی بسیاز زیادی را به فضای بناها می دهد. لازم به یادآوری است که این نوع از قزنیزها قابلیت شستشو دارند.

 

       ·          درب و پنجره 

 

اغلب درب و پنجره های استفاده شده در بناها و فضاهای باز از متریالهایی مانند آهن، آلومینیوم و …. می باشد. انتخاب ترموود برای ساخت درب و پنجره علاوه بر افزایش دوام و ماندگاری درب و پنجره ها سبب زیبایی هرچه بیشتر نماها می گردد. همانگونه که در عکس ترموود درب و پنجره مشاهده می کنید این گزینه انتخابی بسیار عالی برای شیک پسندان است.

استفاده از ترموود در درب و پنجره

 

از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم مطالعه این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.