بهترین جایگزین مناسب بجای ایزوگام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟؟؟

توانایی پایداری و مقاوم بودن در مواجه با حریق و آتش

بهترین جایگزین مناسب بجای ایزوگام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟؟؟

جایگزین مناسب بجای ایزوگام امروزه در موتورهای جستجو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، افرادی هستند که عایق نمودن بهینه و مطلوب سازه برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به اثرات مخرب و زیان باری که نم و رطوبت همراه خود دارند لزوم بهره گیری از متریال های عایقی بیشتر از گذشته احساس می شود.

عایق های رطوبتی از گذشته تا امروز راه طولانی را طی نموده اندو متریال های متفاوتی در هر برهه از زمان، به عنوان فراورده های آببندی ساختمان و محل سکونت مورد استفاده قرار می گرفته است. اما امروزه با پیشرقت تکنولوژی و فناوری در تمامی عرصه ها، صنعت ساخت و ساز نیز از این جریان عقب نمانده است و تمامی مصالح مورد استفاده در این صنعت به گونه ای پیشرفت نموده اند ویکی از این مصالح بسیار کاربردی عایق ها خصوصا نوع رطوبتی آن می باشد که فراورده های مدرن و جدیدی را با توانایی ها وقابلیت های ویژه و منحصر به فرد به بازار عرضه نموده است. (محصولات روز : عایق سفید بامچسب پودری )

A suitable alternative to isogum انتخاب ایده آل برای استفاده در سازه ها، عایق های رطوبتی هستند که محصولی کارامد و پر مصرف برای محافظت از ساختمان در ماههای پربارش و همچنین نقاط مرطوب که میزان نزولات در آن مناطق بسیار بیشتر می باشد است و می توان سطوح مورد نظر و مکان های مورد نظر را با این فراورده ضد آب نمود. یکی از فراورده هایی که جایگزین مناسب بجای ایزوگام است نانو عایق های رطوبتی می باشند که به دلیل انعطاف بالایی که دارند می توان در نقاط مختلف که در مواجه و تقابل با آب و سیالات هستند مانند پشت بام ها، جداره ها و بدنه ساختمان، استخرهاو … از آنها استفاده نمود. در ادامه مطلب با ما همرا باشید تا با فراورده های معتبر برای آببندی ساختمان که می توان جایگزین ایزوگام نمود بیشتر آشنا شویم.

(پیشنهادی)  انواع عایق رطوبتی نانو را بهتر بشناسید

بهترین جایگزین مناسب بجای ایزوگام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟؟؟

چرا استفاده از ایزوگام کاهش یافته است؟؟؟

در دهه های گذشته یعنی اوایل دهه ۵۰ که این فراورده عایقی به کشور وارد شد، از آن در قسمت های مختلف ساختمان از فونداسیون گرفته تا آببندی پشت بام بسیار استفاده شده است. این عایق فراوری شده از مشتقات نفتی امروز کم کم جای خود را به محصولات مدرن دیگری می دهد که با فناوری های جدید برای عایق بندی ساختمان ها تقویت شده اند. ایزوگام در مقایسه با این مصالح معایبی دارد که در ادامه به صورت مختصر به آنها اشاره می گردد:

 • در صورتی که استاندارد ها و اصول نگهداری این محصول رعایت نشود و دمای مناسب برای محیط نگهداری آن تنظیم نگردد در مدت زمان ۶ ماه فاسد شده و کارایی ندارد.
 • این محصول در مقایسه با عایق های رطوبتی جدید دوام و طول عمر کمی داد.
 • گونه ای از این محصول که با استفاده از عناصر اولیه خارجی تولید می شوند از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد و هزینه بالایی دارند.
 • چنانچه سطوح عایق شده با این محصول به بازسازی و ترمیم نیاز داشته باشد، قسمت تعمیر شده از دیگر جاها بالا می زند.
 • این محصول در مواجه با اشعه خورشید به مرور زمان تجزیه شده و قابلیت خود را از دست می دهد.
 • عملیات اجرایی و اتصال آن به دلیل حضور آتش دارای خطر و ریسک برای فرد اجرا کننده می باشد.

اما بر خلاف ایزوگام امروزه عایق های رطوبتی مدرنی به بازار وارد شده اند که مزایایی بیشتر در مقایسه با ایزوگام دارندو جایگزین مناسب بجای ایزوگام هستند. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

(پیشنهادی)  جلوگیری از نفوذ آب به بتن

چرا استفاده از ایزوگام کاهش یافته است؟؟؟

نانو عایق های رطوبتی جایگزین مناسب بجای ایزوگام

فراورده های آب گریز تولید شده بر پایه فناوری نانو گزینه ای بسیار مهم و کارامد به جای استفاده از ایزوگام هستند که به صورت کاملا صد در صد سازه را در برابر رخنه و ورود آب و رطوبت ایمن می نماید. ساختار این محصولات از عناصر پلیمری تشکیل شده است به گونه ای که توان پایداری و مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و فشارهای هیدرولیکی دارد. همانگونه که در مطالب بالا اشاره شد نانو عایق های رطوبتی توان انعطافی بالایی داشته و می توان در قسمت های مختلف که احتمال نفوذ آب دارند از آن استفاده نمود. کارایی بالای این محصولات و قابلیت استفاده بر روی انواع سطوح با مصالح متفاوت از جمله سیمان، آجر، بتن و … سبب شده است که هواداران زیادی داشته باشد و به عنوان جایگزین مناسب بجای ایزوگام استفاده شود. نانو عایق های رطوبتی قابلیت ها و توانایی های ویژه ای دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

نانو عایق های رطوبتی جایگزین مناسب بجای ایزوگام

مزیت های نانو عایق های رطوبتی

 • این عناصر به لایه های زیرین و عمق سطح نفوذ می کنندو آن را به صورت کامل و صددرصد نفوذ ناپذیر می نمایند.
 • توانایی پایداری و مقاوم بودن در مواجه با حریق و آتش
 • مقاومت در تقابل با اشعه خورشید
 • سهولت در اجرا و اتصال به سطوح مورد نظر، همچنین سهولت در تمیز نمودن
 • عمر مفید بالا و ماندگاری و دوام زیاد در مقایسه با محصولات مشابه در زمینه عایقکاری
 • ممانعت از جابه جایی و لق شدن در سرامیکها، سنگ ها و موزائیک های استفاده شده در سطوح زیر کار
 • فراورده ای مفید از لحاظ صرفه جویی در هزینه های عایق کاری
 • ممانعت از درز برداشتن و شکاف در سطح در مواجه با تغییرات دمایی شدید
(پیشنهادی)  همه چیز درباره استفاده از عایق رطوبتی برای واترپروف استخر

این قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد سبب شده است که امروزه عایق های نانو جایگزین مناسب بجای ایزوگام به حساب آیند. افزون بر تمامی موارد ذکر شده با توجه به توان مقاومتی و پایداری ذرات نانو در مواجه با اصطکاک و سایش، تغییرات دمایی شدید، مقاومت در برابر نیروهای هیدرولیکی، نفوذناپذیری بالا می توان از این محصول در کلیه سطوحی که در تماس مستقیم و دائمی با آب و رطوبت هستند استفاده نمود.

نانو عایق های رطوبتی و استفاده به جای ایزوگام

نانو عایق های رطوبتی و استفاده به جای ایزوگام

همانگونه که در بالاتر اشاره شد ایزوگام شکل تغییر یافته و پیشرفته قیروگونی می باشدو ساختار آن از قیر و پشم شیشه درست شده است و همانند قیر برای استفاده و به کارگیری آن به درجه حرارت بالا و آتش نیاز است. در راستای ضد آب نمودن پشت بام ها و دیگر مکان های مورد نیاز در سازه استفاده از عایق های سنتی یعنی قیر و ایزوگام معضلات و دردسرهای زیادی دارد و انجام عملیات اجرایی مخصوص آن به افراد ماهر و متبحر نیاز دارد. در حقیقت معضلات زیادی که این روش ها دارد سبب شده است امروزه نانو عایق های رطوبتی جایگزین مناسب بجای ایزوگام و قیر باشد و این روش به دلیل سهولت در اجرا و دیگر مزیت های منحصر به فرد طرفداران زیادی برای خود دست و پا نموده است.

در پایان تاکید گروه متخصصین و کارشناسان با تجربه عمران مال بر این مسئله است از آنجایی که عایق کاری سازه ها از مراحل اساسی و مهم در ساخت و ساز می باشد باید در زمان انتخاب روش و متریال های عایق بندی نهایت توجه و دقت را به کار بست. نانو عایق های رطوبتی که بر پایه فناوری و تکنولوژی نانو تولید شده اند محصولاتی پرکاربرد و مطمئن برای ضد آب نمودن قسمت های مختلف در سازه می باشد. چنانچه در این زمینه به مشاوره و راهنمایی نیاز داشتید می توانید به صورت کاملا رایگان با کارشناسان عمران مال تماس گرفته و خریدی مطمئن و ایده آل انجام دهید.

(پیشنهادی)  درباره چسب عایق استخر و کارایی آن چه می دانید؟؟؟

در پایان از همراهی همیشگی شما سپاسگزاریم و امید است مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.