ترموود رنگ مرحله تکمیلی و پایانی در تولید محصول

ترموود رنگی چیست

ترموود رنگ Thermowood paint یعنی راهکاری برای محافظت هر چه بیشتر و بهتر از ترموود های استفاده شده در فضاهای بیرونی ساختمان!!! شاید شما نیز با خواندن این مطلب این پرسش برایتان به وجود بیاید که مگر در پروسه ترموود سازی، این محصولات مقاوم و مستحکم نشده اند. در واقع استفاده از ترموود رنگ برای افزایش قدرت مقاومتی چوب در مقابله با نور خورشید می باشد. پرتوهای UV خورشید سبب تغییر رنگ ترموودها به خاکستری مایل به نقره ای می شوند و برای ممانعت از این اتفاق از رنگ مخصوص چوب حرارت دیده استفاده می شود. همچنین به کار گیری این محصولات و پوشش دهی ترموود با آنها سبب زیبایی و جذابیت بیشتر و همچنین نمایش جلوه وساختار چوب طبیعی می گردد.

برای انجام عملیات ترموود رنگ چه باید کرد ؟؟؟

 

برای رنگ کردن این چوب های حرارت دیده باید به روش زیر عمل کنید

 

  • در گام اول باید سطوح ترموود را بررسی نموده تا از خشک بودن آن مطمئن شویم. سپس تمامی سطوح ترموود را از هر گونه آلودگی و ذرات گرد وغبار پاک می نمائیم. البته می توان این کار را با کمک گرفتن از سمباده انجام دهیم.

 

  • در این قسمت نوبت رنگ کردن ترموود است، چنانچه ابزار مصرفی قلم مو باشد سطح مورد نظر را کامل رنگ می کنیم. البته روش دیگر نیز وجود دارد و آن غوطه ور نمودن چوب های ترموود به صورت کامل در حوضچه های رنگ می باشد.

 

  • در صورت استفاده از قلم، رنگ زدن سطح را هم جهت با الیاف آن انجام دهید.
(پیشنهادی)  چوب نما، یک محصول مقاوم برای فضاهای خارجی و داخلی

 

  • البته می توان با بهره گرفتن از پارچه های تنطیف پروسه رنگ کاری را انجام داد.

 

  • چنانچه می خواهید عملیات رنگ کاری را دوباره انجام دهید پس از گذشت مدت زمان دو روز و خشک شدن کامل سطح لایه دوم رنگ را استفاده نمائید.

برای انجام عملیات ترموود رنگ چه باید کرد ؟؟؟

انواع ترموودرنگ

 

رنگ های مخصوص برای پوشش دهی سطوح ترموود در دو گروه دسته بندی می شوند که عبارت اند از

 

  • محصولاتی بر پایه آب یا water base

 

  • محصولات بر پایه روغن یا oil base

 

فراورده هایی که بر پایه آب تولید شده اند توانایی رخنه تا عمق ۳mm رادارند و به عنوان یک سطح پوششی محافظت کننده، ترموود را در برابر پرتوهای uv خورشید ایمن می نمایند. با توجه به رخنه بسیار کم این محصول به مغز ترموود ازآن برای مواردی مانند نمای سازه، پرگولا، آلاچیق و در کل کاربردهای محیط های باز استفاده می شود. همچنین ترموود رنگ پایه آب با طبیعت سازگاری و همخوانی بالایی داشته و در مدل های مختلفی تولید می شود. اما در رابطه با فراورده های پایه روغن باید گفت که آنها نفوذ بسیار بیشتری به سمت مغز چوب دارند و این دلیلی برای افزایش توان مقاومتی و استحکامی آنها می باشد. این نوع از ترموودهای پوشش داده شده در مواجه با عوامل تحلیل بر و سایشی بسیار پایدار هستند و بنابراین بهترین متریال برای به کارگیری در کف هستند. این فراورده های پایه روغنی اغلب بدون رنگ می باشند.

 

برای انجام ترموود رنگ چه باید کرد ؟؟؟

 

در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم و امید است این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

(پیشنهادی)  ورق ترموود و اندازه های آن

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.