واترپروف بتن

واترپروف بتن محصولی است که با کمک آن، آب بندی بتن انجام می شود. اگر دوست دارید با دو نوع واترپروف بتن آشنا شوید، این مطلب را مطالعه کنید.

ساختمانهایی که در معرض آب باران و در مجاورت رودخانه ها و کنار دریا هستند، باید آب بندی شوند تا آسیب نبینند. در این موارد، آب بندی باعث می شود که عمر مفید سازه بیشتر گردد. به همین دلیل است که مهندسان و تولیدکنندگان، موادی تولید می کنند که باعث آب بندی بتن شود. یکی از مواد عالی برای آب بندی کردن سازه، واترپروف بتن است.

waterproof به معنی آب بند کردن سازه است. همان طور که از نام این محصول پیداست، باعث ضد آب شدن و آب بندی بتن می شود و از نفوذ مایعات به سازه جلوگیری می کند. انواع واترپروف در دو نوع پودری و مایع تولید می گردد که هر کدام از آنها کاربرد خاصی دارند. در ادامه این نوشته، با ویژگی های واترپروف پودری بیشتر آشنا می شوید. قیمت پودر واترپروف نیز با توجه به نرخ ارز متفاوت خواهد بود و برای اطلاع از آن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

واترپروف مایع بتن

ویژگی های پودر واترپروف بتن

واترپروف بتن پودری بر پایه اسیدهای چرب و به صورت پودرهای میکرونیزه تولید می شود. مدل پودری به هیچ عنوان در مایعات حل نمی شود؛ در نتیجه از نفوذ مایعات به سازه جلوگیری کرده و بعد از خشک شدن، هیچ خلل و فرجی روی سازه بر جای نمی گذارد.

ویژگی های واترپروف مایع

واترپروف بتن مایع، یکی از محصولاتی است که با ترکیب روان کننده ها و اسیدهای چرب غیر آلی تولید می شود. از نوع  مایع برای آب بند کردن انواع بتن،‌ ملات بنایی و دوغاب کاری سازه استفاده می کنند. قیمت واترپروف مایع نیز کاملا به صرفه بوده و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

حتما بخوانید (محصول پیشنهادی)  سوپر ژل میکروسیلیس ، یک عایق رطوبتی کاملا مقاوم

یکی از ویژگی های واتر پروف مایع بتن این است که خیلی سریع در آب پخش می شود؛ در نتیجه، ذرات سیمان بهتر پخش و حل شده و سطح آزاد وسیع تری ایجاد خواهد شد. به همین دلیل میزان آب مصرفی بتن کمتر و بتن در برابر رطوبت نفوذناپذیر خواهد شد. واترپروف مایع بتن در مواردی به کار می رود که علاوه بر آب بندی بتن، باید به روانی بتن نیز توجه کرد.

مزایای استفاده از این محصول

  • از نفوذ آب به داخل بتن جلوگیری می کند.
  • برای استفاده در بتن مسلح و غیر مسلح مناسب است.
  • مانع از ایجاد جلبک روی سطح بتن می شود.
  • این مدل در برابر نمک های یخ زا مقاوم است.
  • واتر پروف بتن مایع، از نفوذ یون کلر و دیگر مواد شیمیایی به داخل بتن جلوگیری می کند.
  • واترپروف بتن مایع بتن، میزان آب مصرفی در مخلوط را کاهش می دهد.
  • میزان دانسیته بتن با استفاده از waterproof بتن مایع بیشتر می شود.

 

واترپروف مایع بتن

سوالات متداول

مقدار مصرف واترپروف پودری چقدر است؟

برای استفاده از واترپروف پودری باید به قطر سیمان، نوع دانه بندی ماسه و عوامل دیگر توجه داشته باشید. زیرا میزان مصرفی به نوع دانه بندی ماسه و قطر سازه بستگی دارد. معمولا، حدود ۳ تا ۶ درصد میزان کل وزن سیمان مصرفی را می توان به مخلوط اضافه کرد. البته باید توجه داشته باشید که در موارد خاص، میزان ۱۰ الی ۱۵ درصد به ملات اضافه می شود.

روش استفاده از واترپروف بتن به چه صورتی است؟

شما می توانید قبل از بتن ریزی، واترپروف پودری را اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه با میکسر قاطی کنید تا کاملا همگن شود. همچنین می توانید قبل از اضافه کردن مایع به بتن، پودر را به مایع آن اضافه کنید.

حتما بخوانید (محصول پیشنهادی)  واتر استاپ بتنی و هرآنچه که باید در مورد مزایا و نحوه نصب آن بدانید

بسته بندی واترپروف پودری چگونه انجام می شود؟

واتر پروف را در بسته بندی های ۲۰ کیلوگرمی بسته بندی می کنند. اگر سازه شما در نزدیکی دریا قرار دارد، از واتر پروف پودری یا واترپروف مایع استفاده کنید.

در چه مواردی از واترپروف بتن پودری استفاده می شود؟

از این محصول برای آب بندی و ضد آب کردن سازه هایی استفاده می شود که در معرض برخورد با مایعات هستند. از واترپروف پودری در ساخت استخر، تونل، سازه های مجاور دریا یا رودخانه، فونداسیون اسکله های دریایی، مخازن دریایی، فونداسیون سدها و… استفاده می شود.

آیا می توان از آن در بتن مسلح نیز استفاده کرد؟

بله خوشبختانه واترپروف بتن مایع برای استفاده در بتن مسلح و غیر مسلح مناسب است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.