چوب ترمووود چه کاربرد هایی دارد؟

چه تضمینی وجود دارد که thermowood برای استفاده خارجی مناسب است؟

اگرچه در مورد استفاده از چوب ترمووود نمی توان مدت زمان مشخصی برای پایداری آن تعیین کرد، اما آزمایشات نشان داده اند که مقاومت این ماده در برابر پوسیدگی به مراتب نسبت به چوب های درمان نشده بیشتر است. بعلاوه، پایداری و طول عمر آن می تواند تحت تأثیر عوامل زیادی از قبیل مقاومت در برابر پوسیدگی، سطح نگهداری و ساییدگی عمومی قرار بگیرد که به همین خاطر، خرید ThermoWood از مراکز معتبر می تواند به نوعی تضمین کننده کیفیت آن باشد.

چوب ترمووود چه کاربرد هایی دارد؟

چه تضمینی برای دوام چوب ترمووود وجود دارد؟

اگرچه هیچ تضمینی خاص برای پایداری این محصول وجود ندارد، اما آزمایشاتی که توسط چندین مؤسسه تحقیقاتی مستقل انجام شده است، نشان دهنده دوام بالا و نتایج مثبت استفاده از ThermoWood بوده اند.

اما شاید این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد که چرا ترمووود با وجود جوشانده شدن رزین و مواد معدنی باز هم دوام بالایی دارد؟ در واقع پایداری این محصول به خاطر تغییر در ترکیبات شیمیایی چوب است؛ به عبارت ساده تر، همی سلولز چوب (ترکیب قند) تخریب شده و هیچ ماده مغذی برای رشد قارچ ها باقی نمی ماند که همین امر باعث پایداری آن می شود.

می توان از چوب ترمووود ThermoWood در تماس با زمین استفاده کرد؟

نتایج نشان داده اند که این ماده در تماس با زمین فروپاشی نمی کند. با این حال، در صورت تماس مستقیم و مداوم با آب یا خاک، به دلیل برخی از واکنش های شیمیایی استحکام خود را از دست می دهد. هرچند که برخی از مکانیسم های مخرب هنوز ناشناخته مانده اند و تحقیقات بیشتری لازم است، اما استفاده از ThermoWood در تماس مستقیم و مداوم با خاک مرطوب توصیه نمی شود.

(پیشنهادی)  چوب ترموود در دکوراسیون داخلی

آیا برای استفاده در فضای باز به درمان سطحی نیاز است؟

این محصول در بیرون از ساختمان قابل استفاده بوده و نوع درمان آن نظر با توجه به شرایط محیطی متفاوت است. اگر از چوب ترمووود برای فضای خارجی استفاده می کنید، باید با رنگ های شفاف حاوی مقداری رنگدانه قهوه ای درمان شود.

آیا بوی چوب ترمووود مضر است؟

آزمایشات نشان داده اند که هیچگونه بوی مضری از ThermoWood منتشر نمی شود، اما شاید در صورت درمان سطحی روی محصول، یک بوی ناچیز بوجود بیاید. در حالت عادی هیچ رایحه خوب یا بدی از این ماده احساس نخواهد شد، مگر اینکه از فاصله بسیار نزدیک بو شود.

چه تضمینی برای دوام چوب ترمووود وجود دارد؟

این محصول قابلیت نصب کردن با انواع چسب ها را دارد؟

تجربه عملی نشان داده است که در صورت چسباندن ThermoWood با استفاده از چسب های مبتنی بر آب مانند PVAc، ظرفیت جذب آب کاهش می یابد و بهتر است برای به دست آوردن نتایج مطلوب، دستورالعمل های تولید کننده چسب رعایت شود.

آیا می توان از چوب ترمووود ThermoWood در سازه های باربری استفاده کرد؟

تاکنون اکثر تست های قدرت با قطعات کوچک با موفقیت انجام شده است، اما برای براورد کردن میزان مقاومت آن، آزمایشات بیشتر با قطعات تست بزرگتر و با تعداد مختلف گره مورد نیاز خواهد بود.

مقاومت چوب ترمووود در برابر رطوبت چقدر است؟

استفاده از چوب ترمو در سونا به دلیل ماهیت بهداشتی، رنگ و کاهش هدایت حرارتی یک گزینه ایده آل است. با این وجود، چرخه های سریع رطوبت و خشک شدن در یک محیط با درجه حرارت بالا باعث شکسته شدن نیمکت ها در انتها می شود که برای جلوگیری از این اتفاق، توصیه می شود انتهای آن را با روغن، موم یا لاک درمان کنید.

(پیشنهادی)  آیا مراحل تولید ترموود را می دانید؟

این محصول چه میزان در برابر UV مقاومت می کند؟

متاسفانه ترموود قادر به مقاومت در برابر اثرات اشعه ماوراء بنفش نیست. در نتیجه، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی رنگ آن از قهوه ای به خاکستری تغییر می کند. علاوه بر این، اشعه ماوراء بنفش باعث ایجاد لرزهای سطحی کوچک در سطح محصول خواهد شد.

آیا بوی ترمووود مضر است؟

چه تضمینی وجود دارد که چوب ترمووود ThermoWood برای استفاده خارجی مناسب است؟

خوشبختانه ترمووود با عملیات حرارتی و با استفاده از بخار تولید می شود که این فرایند یک محصول پایدار و با دوام را به ارمغان خواهد آورد. در ادامه دلایل استفاده از این ماده در شرایط مختلف محیطی را عنوان کرده ایم:

  1. تراکم

فرآیند ThermoWood به طور متوسط ​​حدود ۱۰٪ چگالی چوب را کاهش می دهد.

  1. قدرت

طی فرآیند ترمووود، چگالی چوب را کاهش می دهند که به همین خاطر، میزان قدرت آن نیز دستخوش تغییراتی می شود. به طور کلی، ماده ای که در دمای کمتر از ۲۰۰ درجه سانتیگراد تحت درمان قرار می گیرد، مقاومت خمشی قابل توجهی را از دست نخواهد داد و در فرایند ThermoWood مدول الاستیسیته اندکی بهبود می یابد.

  1. استحکام

استحکام چوب و توانایی آن برای نگهداری پیچ با چگالی یک رابطه قوی دارد و در آزمایشات مختلف مشخص شده است که مواد با چگالی کمتر هنگام استفاده از پیچ با سوراخ ها و حفره های باریک، نتایج بهتری دارند.

  1. سازگاری با محیط

استفاده ار چوب ترمووود یک روش سازگار با محیط زیست محسوب می شود، زیرا هیچ ماده شیمیایی در فرآیند ساخت آن اضافه نخواهد شد. همچنین سطح و شدت گرمای وارد شده به چوب میزان ماندگاری بیولوژیکی آن را در برابر موجودات مضر از قبیل قارچ ها افزایش می دهد و به دلیل سازگاری با محیط زیست، می توان این محصول را یک محصول بی خطر دانست.

  1. دوام بالا

به دلیل دوام و پایداری بالای این ماده، برای کاربردهایی مانند استفاده به عنوان تخته های کف، کف سازی باغ، روکش الوار، وان های داغ و سونا یک گزینه ایده آل خواهد بود. خوشبختانه ترمووودهای مرغوب و با کیفیت بالا به راحتی از نظر تجاری در دسترس هستند و این روزها شاهد ظهور کارخانه های تولید کننده زیادی در این زمینه هستیم که توانسته اند چوب های مقاوم در برابر عوامل محیطی و آتش سوزی را تولید کنند.

  1. ثبات

به دلیل پایین تر بودن رطوبت و تغییر در ترکیب شیمیایی چوب، تورم مماس و شعاعی در مقایسه با مواد دیگر به میزان قابل توجهی کمتر می شود و در برخی موارد، حرکات ابعادی می تواند به میزان ۴۰-۵۰٪ کاهش پیدا کند.

  1. نفوذپذیری

فرآیند ThermoWood میزان جذب آب توسط چوب را کاهش می دهد که این میزان بسته به نوع چوب اصلی ممکن است متفاوت باشد.

(پیشنهادی)  کیفیت رنگ ترموود و ارتباط آن با قیمت رنگ ترموود
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.