چوب ترموود در دکوراسیون داخلی

ترمود دردیزاین خانه

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی مدرن Thermowood in interior decoration استفاده و کاربرد دارد. بیشتر از بیست سال است که محصولات و فراورده های متنوع چوبی حضور فعالی در دکوراسیون و چیدمان های داخلی، محیط های تجاری و اداری دارند. به دلیل به کارگیری بیش از اندازه ی رنگ های سفید و طیف های رنگی بسیار روشن در چیدمان های ایرانی استفاده از رنگ های تیره رنگ تر و بافت دار گزینه بسیار خوبی برای رهایی از سادگی و بی حسی رنگ سفید است.

تزئینات چوبی استفاده شده در چیدمان داخلی از پرطرفدارترین معیارها برای ترکیب با رنگ سفید هستند و جلوه ای بسیار زیبا و شیک را در صورت ترکیب با رنگ های روشن و خنثی به وجود می آورند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با استفاده از چوب ترموود در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شویم.

موارد استفاده از چوب ترموود در دکوراسیون داخلی

 

همانگونه که در بالاتر اشاره شد امروزه در چیدمان های داخلی ساختمان مواد صنعتی و ترکیبی کارایی بسیار زیادی دارند، چون هم مقرون به صرفه هستند و هم اینکه از نقطه نظر زیبایی و ظاهری در مقایسه با مصالح و عناصر قبلی مزیت ها و برتری های زیادی دارند. همچنین این محصولات توان مقاومتی بالایی دارند. چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و همچنین طراحی خارجی بناها وسازه ها علاوه جلوه های بسیار زیبا و منحصر به فرد، طول عمرو دوام بالا یکی از گزینه های پرطرفدار برای طراحی چیدمان داخلی می باشد.

به کار گیری ترموود در فضای داخلی به دلیل ایجاد محیط دلنشین و جذاب بسیار پرطرفدار است. در پروسه تولید این محصول هیچ گونه فراورده شیمیایی به کار گرفته نمی شود در نتیجه هیچ گونه مشکلی برای انسانها و محیط زیست در پی ندارد، این گزینه ای بسیار مهم برای استفاده در اطاق کودکان و افرادی است که مشکلات تنفسی و پوستی دارند. چوب ترموود در مقایسه با چوب رطوبت کمتری دارد و با توجه به نابودی مواد مغذی در پروسه ترموود شدن دیگر معضلات مانند وجود حشرات و کرم ها و لانه گزینی آنها را ندارد.

(پیشنهادی)  کیفیت، کارایی و اصالت با ترموود لوناوود فنلاند

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی توان مقاومتی بیشتری در مقایسه با چوب دارد و در طول زمان استفاده هیچ گونه دگرگونی و تغییر شکلی در آن ایجاد نمی شود. این فراورده نسبت به چوب عادی دارای جرم کمتری است و بنابراین بار مرده کمتری به سازه تحمیل می کند. ترموود حاصله از چوب درختان سرو و صنوبر رایحه بسیار دلنشین و خوشایندی در محیط پراکنده می کند. تمام آنچه که تا کنون گفته شد سبب شده است ترموود کارایی بسیار زیادی برای امورات داخلی ساختمان مانند کف، دیوارها، آشپزخانه، سقف و دیگر قسمت ها داشته باشد.

کاربردها و کارایی های چوب ترموود در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است و با در نظر گرفتن سلیقه و خواست مشتریان و همچنین خلاقیت می توان ایده های بسیار زیادی را در این زمینه اجرایی کرد. در ادامه چند مورد ازآنها این موارد را بیان می کنیم.

 

موارد استفاده از چوب ترموود در دکوراسیون داخلی

 

 • طراحی سقف های زیبا و خوش نما با ترموود

 

سقف بناها به دلیل درگیری چشمی بالا و اثرات زیادی که بر جلب توجه و دیده شدن قسمت های دیگر در دکوراسیون داخلی بناها دارد، همواره از ارزش و اهمیت بالایی در طراحی های داخلی برخوردار بوده است. به کار گیری چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و طراحی سقف گزینه ای بسیار عالی برای مشخص نمودن سبک طرح های اجرایی می باشد. این فراورده از نقطه نظر زیبایی و استحکام برای به کارگیری در سقف بسیار بهینه است و به دلیل طبیعی بودن و جلوه عادی آن و همچنین طیف رنگی طبیعی که دارد برای استفاده در سقف بسیار پرطرفدار است. با توجه به شکل زیر به تاثیر استفاده از ترموود در سقف خانه ها پی می بریم.

 

 • چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و کفپوش ساختمان

 

در صورتی که از چوب ترموود برای کف سازه ها استفاده شود در زمان راه رفتن بر روی آن صدایی بسیار کم و گنگ ایجاد می گردد. این قابلیت برجسته را می توان در آپارتمان ها به روش های متفاوت و با زیبایی فراوان به کار گرفت و همچنین به عنوان عایق نمودن صوتی سازه ها به کار برد. در زمان راه رفتن و احساس کردن چوب توسط پاها حس بسیار دلچسب و خوبی ایجاد می کند. و این احساس های زیبا در زمان سرما که کف خانه ها از سیستم گرمایش کف استفاده کند دو برابر می شود.

(پیشنهادی)  قیمت خرید ترموود و ارتباط مستقیم با کیفیت و اصالت آن

 

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و کفپوش ساختمان

 

 • راه پله چوبی و استفاده از ترموود

 

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی به عنوان فراورده ای پایدار و بسیار زیبا ایده ای جذاب برای ساخت و تهیه راه پله می باشد که مدت زیادی است در بناهای مدرن، پیشرفته و شیک استفاده شده است.

 

 • دیوارهای چوبی ترموود افقی و عمودی

 

به کارگیری ترموودهای باریک و کم عرض عمودی و افقی علاوه بر زیبایی چشمگیر و منحصر به فرد که به دکوراسیون مکان مورد نظر می بخشد، سبب بزرگ یا کوچک به نظر رسیدن فضای داخلی می شود. همچنین این فراورده یک محصول با متریال طبیعی بوده و زیبایی زیادی دارد و در صورت همراه شدن با ایده و خلاقیت می تواند گزینه ای بسیارعالی برای ساخت دیوارهای افقی یا عمودی و زیبایی دکوراسیون داخلی شود.

 

 • دکوراسیون داخلی و کابینت های ترموود

 

یکی از عمده ترین و بهترین کارایی های استفاده از چوب ترموود از نظر طراحان و کارشناسان استفاده از این فراورده در ساخت کابینت می باشد، در واقع ساخت کابینت با این محصول طبیعت را به بطن زندگی وارد می کند. این علاقمندی به اجرای کابینت های ترموودی به دلیل عدم جذب رسوبات، ممانعت از حضور کپک و حشراتی مانند سوسک، دوام و ماندگاری زیاد و همچنین عدم تغییر شکل و طبله زدن  می توان نسبت داد.

 

 • چوب ترموود و طراحی فروشگاه ها

 

اجرای طراحی های داخلی برای هر پروژه ای با توجه به اهداف قبلی تعیین می شود. نکته قابل توجه در طراحی داخلی فروشگاهی جذب مشتری، گذراندن وقت بیشتری در فروشگاه، دعوت از مشتریان به خرید های بیشتر می باشد. آنچه باعث ترغیب افراد به خرید بیشتر و گذراندن مدت زمان بیشتری در فروشگاه می شود ایجاد احساس خوش و دلپذیر در افراد است و یکی از موارد ایجاد کننده این حس دکوراسیون داخلی زیبا و جذاب می باشد. اجرای دکوراسیون داخلی باید با درنظر گرفتن اصول رنگ شناسی و روان شناسی انجام شود.

(پیشنهادی)  آیا ویژگی های ترموود استخر را می دانید؟

 

 • چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و ساخت تی وی روم

 

امروزه توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان ها از اهمیت دو چندانی برخوردار است. بخشی از دکوراسیون داخلی نمای پشت تلوزیون های ال سی دی است. در بیشتر خانه ها تلوزیون های ال سی دی استفاده می شوند و در صورتی که بر روی دیوار نصب شوند دیزاین تی وی روم اهمیت می یابد. استفاده از چوب ترموود گزینه ای جذاب برای این هدف می باشد.

دکوراسیون داخلی محیط نقش زیادی در ایجاد هویت و مشخص نمودن کاربری آن دارد. بیشتر افراد ترجیح می دهند از عناصر و مواد اولیه طبیعی برای کف، دیوارهای اطاق کار، نشیمن و … استفاده کنند. محصول تهیه شده از درختان صنوبرو سرو رایحه بسیار خوش بو و معطر در فضا منتشر می کنند. بنابراین می توان با داشتن ایده و سلیقه در هر قسمتی از فضای داخلی خانه و ترکیب نمودن این محصول با مواد و مصالح دیگر از آن بهره گرفت.

 

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و ساخت تی وی روم

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و چگونگی نصب و اجرای آن!!!

 

در راستای استفاده از چوب ترموود در دکوراسیون داخلی باید برای آن زیرساز آماده شود، این فراورده را نمی توان مستقیما به دیوار اتصال داد و باید قبل از هر فعالیتی سطح زیر کار آماده و تراز شود. اتصال و پیوند ترموود با بهره گیری از میخ و پیچ و همچنین چسب های ویژه ی این کار صورت می پذیرد.

ترموود ساده و رنگی

چوب ترموود در شرایط عادی رنگ طبیعی خود چوب را دارد، اما در صورت نیاز به رنگ دیگری نیز می توان آن را رنگ نمود. غالبا استفاده از ترموود با رنگ عادی برای دیزاین  اتاق کار و محیط های اداری استفاده می شود . همچنین تلفیق و ترکیب چند مدل رنگ طبیعی چوب می تواند جلوه ای بسیار زیاد و شیک به محیط بدهد.

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و چگونگی نصب و اجرای آن!!!

 

تفاوت ترموود و چوب معمولی 

 

ترموود فراورده ای از جنس چوب است که بر اثر انجام عملیات ویژه بر روی آن در درجه حرارت بین ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجه سانتیگراد عمل آوری شده است. در جریان این عملیات قابلیت ها و توانایی های چوب تغییر یافته و فراورده ای ایده آل برای استفاده در نمای سازه ها و دکوراسیون داخلی ایجاد می گردد. چوب ترموود در دکوراسیون داخلی به دلیل توانایی های ویژه ای مانند مقاومت نسبی بالا، چگالی و غلظت زیاد، رسانایی کم برای به کار گیری در انواع پروژه های دیزاین داخلی و خارجی مناسب می باشد.

(پیشنهادی)  ترموود گلدان و طبیعتی بسیار شیک و جذاب

 

نگهداری از چوب ترمووددر دکوراسیون داخلی چگونه است؟؟؟

 

این فراورده به محافظت و نگهداری خاصی نیاز نداردوبه وسیله پارچه نم دار به راحتی قابل تمیز کردن و شست و شو است. البته این محصول در مقابل نور خورشید حساس و تاثیر پذیر است و تغییر رنگ می دهد. بنابراین در صورت استفاده برای مکان هایی که در برابر نور مستقیم خورشید هستند باید از رنگ های مخصوص استفاده شود.

 

نگهداری از ترمود چگونه است؟؟؟

قابلیت ها و توانایی ها چوب ترموود در دکوراسیون داخلی

 

 • استحکام و مقاومت بالا در برابر پوسیدگی

 

 • توان مقاومتی زیاد در برابر حشرات، باکتری ها و قارچ های تحلیل کننده چوب

 

 • نبود هیچ گونه صمغ یا رطوبت در ساختار داخلی محصول

 

 • قابلیت رنگ پذیری زیاد

 

 • عدم تغییر در حجم و اندازه به دلیل انبساط یا انقباض

 

 • توان مقاومت خمشی بالا

 

 • مقاومت در برابر تکه شدن

 

 • مقاومت حرارتی و ارتعاشی زیاد

 

 • بالا بردن توان مقاومتی لرزش سازه

 

 • فراورده ای مناسب برای محیط های گرم و خشک

 

 • داشتن چگالی بهینه در راستای سبک سازی ساختمان ها

 

در صورتی که قصد استفاده از چوب ترموود در دکوراسیون داخلی  یا نمای خارجی ساختمان دارید و یا اینکه در این زمینه به مشاوره نیاز دارید. می توانید بر روی کمک و مشاوره کارشناسان عمران مال حساب ویژه ای باز کنید. ما می توانیم شما را در راستای انتخابی مطمئن و بهینه کمک کنیم. در پایان از همراهی شما سپاسگذاریم و امید داریم مطالعه این مطلب برای شما سودمند بوده باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.