چسب کاشی پودری چیست ؟

چسب کاشی پودری چیست ؟

چسب کاشی پودری چیست ؟ What is powder tile adhesive  این سوال یکی از سوال های متداول در موتورهای جستجو در رابطه با صنعت کاشی و سرامیک است. در حال حاضر با توجه به پیشرفت های چشمگیری که دراین زمینه صورت گرفته است به کارگیری محصولاتی مانند سیمان و ماسه راهکاری بهینه به نظر نمی رسد، چون در روش قدیمی اولین گام در تهیه ملات اتصال کاشی با استفاده از سیمان وماسه مرحله ای  سخت است. علاوه بر این در صورت ماهر نبودن شخص نصاب کاشی ها احتمال اینکه نتیجه کار نامناسب و زیبا نباشد بسیار بالا است.

اما با توجه به توسعه فراورده ها در این زمینه شاهد ساخت چسب کاشی برای اتصالات مربوطه در انواع سازه ها هستیم. در پاسخ به این سوال که چسب کاشی پودری چیست؟ باید گفت که ماده ای از جنس سیمان غیر آلی پلیمری می باشد و دارای قابلیت اتصال و چسبندگی بسیار زیاد و منطبق با زیر ساخت های گوناگون است. همچنین کاربرد دیگر این فراورده اتصال کاشی ها برروی هم می باشد. در ادامه بحث با این فراورده بیشتر آشنا می شویم و انواع آن را به شما معرفی نموده و همچنین طرز استفاده از این فراورده را شرح خواهیم داد.

چسب کاشی پودری را بهتر بشناسیم

 

در پاسخ به این پرسش که چسب کاشی پودری چیست؟ می توان نکات زیادی را در مزیت این فراورده عنوان کرد. چسب کاشی فراورده ای توانمند با قدرت چسبندگی بالا می باشد که در راستای اتصال و چسباندن کاشی به کار می رود. همانگونه که قبلا اشاره شد در گذشته از انواع متفاوت ملات ها برای اتصال کاشی ها بهره گرفته می شد که اختلاطی از شن، ماسه و سیمان بود ومعایبی به همراه داشت. در حال حاضر چسب کاشی های متنوعی در مدل های خمیری و پودری در بازار موجود می باشد که در راستای انجام عملیات کاشی کاری از آنها استفاده می شود. با توجه به اینکه اتصال کاشی در سطوح متفاوتی انجام می شود و زیبایی و نتیجه کار بسیار اهمیت دارد باید از بهترین جنس این محصولات و ابزار بهره گرفت.

بسیاری از مسئولان اجرایی ساخت و ساز و پیمانکاران بر این عقیده هستند که چسب کاشی فراورده ای بسیار کاربردی و مهم برای نصب و اتصال می باشد. امروزه در بیشتر ساخت و سازها و فعالیت های عمرانی برای اتصال و چسباندن کاشی ها ازاین فراورده استفاده می شود. اکنون که تا حدودی با پاسخ این پرشس که چسب کاشی پودری چیست؟ آشنا شدید به معرفی مزیت های این فراورده خواهیم پرداخت. از دیگر مزیت های بسیار بهینه چسب کاشی این است که کیفیت اتصال بین کاشی و سطوح زیرین را بالا می برد. نکته مهم دیگر اینکه فاکتورهای متفاوتی بر روی کیفیت اتصال و نصب کاشی ها موثر است که سطح زیر کار یکی از آنها می باشد.  به عنوان مثال استعمال این فراورده ها بر روی دیوار یا کف سازه ها در عملکرد آنها بسیار موثر خواهد بود.

(پیشنهادی)  چسب بتن اب بندی

از دیگر معیارهای مهم و تاثیر گذار بر خاصیت و عملکرد چسب کاشی چگونگی وضعیت و شرایط سطوح زیر کار می باشد. قطع به یقین سطوح صاف و یک دست که عملیات زیر سازی بهینه ای بر آن اجرا شده است از سطح ناهموار نتیجه بسیار بهتری را به دنبال خواهد داشت. بنابراین در شرایطی که سطوح زیر کار شرایط مناسب و بهینه ندارد باید عملیات زیر سازی بر روی آن انجام گردد تا بتوان کاشی ها را به بهتربن صورت بر این سطوح اتصال داد. (معروفترین چسب پرسلانی کاشی می باشد.)

 

انواع چسب کاشی

 

در راستای تهیه و ساخت این فراورده از مواد اولیه سیمان، شن و ماسه مرغوب وبا درجه کیفیت بالا و همچنین فراورده های افزودنی برای بهبود خاصیت های مهم و اساسی استفاده می شود. این فراورده ها بهترین انتخاب برای اتصال کاشی ها و چسباندن آنها به سطوح زیرین هستند. اما در راستای پاسخ دهی  این پرسش که چسب کاشی پودری چیست؟ باید گفت مجموعه دیگری از این فراورده ها هستند که کیفیت و کارامدی بسیار بالایی دارند و انتخاب بسیار عالی برای اتصال کاشی ها روی سطوح از قبل کاشی کاری شده، قسمت هایی با بتن صیقل داده شده و همچنین سطوح چوبی( پوشش داده شده با پرایمر) یا دیگر سطوح مخصوص می باشند.

 

چسب کاشی پودری چیست ؟

چسب کاشی پودری چیست؟

 

اینکه چسب کاشی پودری چیست؟ می توان گفت یکی از رایجترین و پر استفاده ترین نوع چسب کاشی که علاوه براتصال و چسباندن کاشی، گزینه ای مناسب برای اتصال بعضی سنگ ها و سرامیک ها می باشد. اساس و پایه ساخت و تولید این فراورده سیمان بهبود یافته با پلیمر است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بدانیم چسب کاشی پودری چیست؟

 • یکی از مهمترین و اساسی ترین قابلیت های این محصول این است که پس از استفاده در سطح، زمانیکه خشک می شوند به محصولی بسیار با دوام و مقاوم در برابر آب و رطوبت تبدیل می گردند. آنچه که باعث ایجاد مقاومت و پایداری در این محصولات می شود مواد پلیمری ویژه ای است که در تهیه این فراورده به کار می رود.
(پیشنهادی)  خرید همتراز کاشی

 

 • این محصول علاوه بر اینکه در اتصال کاشی ها و انواع سرامیک و سنگ به سطوح متفاوت بسیار توانمند عمل می کند یک نوع آب گریز بسیار عالی می باشد.

 

 • روش های قدیمی که برای چسباندن و اتصال انواع کاشی و سرامیک به کار گرفته می شود نیازمند پروسه دوغاب ریزی بر روی کاشی ها می باشد که هزینه های بالایی دارد. بنابراین استفاده چسب کاشی بسیار به مقرون به صرفه خواهد بود و نوعی صرفه جویی در هزینه ها می باشد.
 • چسب کاشی پودری چیست؟ فراورده ای که قابلیت اتصال انواع سنگ، سرامیک، کاشی، چوب، موزائیک و آجر را بر روی انواع سطوح متفاوت دارد.

 

 • با توجه به ترکیبات و فرمول این محصولات توصیه می گردد که از این فراورده روی قسمت های گچی استفاده نشود.

 

شرایط استفاده از چسب کاشی پودری چیست؟

 

در صورتی که پس از یافتن پاسخ های خود در این زمینه که چسب کاشی پودری چیست؟ متقاعد شده اید که این فراورده انتخابی بهینه برای اتصال کاشی و سرامیک می باشد برای رسیدن به نتیجه ای عالی و مناسب بهتر است یک سری اصول و استاندارد را رعایت کنید.

 

 • قسمت هایی که قصد اتصال بر روی آنها را دارید از وجود هر گونه نم یا رطوبت و آلودگی پاک نمائید. همچنین کاملا اطمینان حاصل کنید که سطح زیر کار عاری از هر نوع چربی و گرد و خاک باشد.

 

 • در راستای استفاده از این فراورده سطح زیر کار و آماده سازی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال اگر سطح زیر کار کاغذ دیواری است آن را از سطح جدا نمائید. در مورد سطوح زیر کاری مانند قیر گونی، آسفالت و… باید این بخش ها را برای اتصال سرامیک و کاشی آماده کنید. در واقع انجام پروسه زیر سازی با استفاده از مواد پرایمری انجام می گردد.

 

 • در صورتی که سطح زیر کار رطوبت بالایی داشته باشد در این شرایط روش استفاده از چسب کاشی پودری چیست؟ در این شرایط باید تمامی بخش های کاشی را به این فراورده آغشته نمائید تا چسبندگی بسیار بالایی رخ بدهد. البته در صورت اعمال این فعالیت ها پروسه خشک شدن چسب زمان بر و طولانی تر خواهد شد. بهترین راهکار در چنین شرایطی این است که تلاش کنید با وارد نمودن فشار زیاد روی سطوح کاشی کاری شده آنها را در جای مناسب و درست قرار دهید.
(پیشنهادی)  چسب پودری چیست؟

 

 • در صورتی که سطوح مقصد عملیات یک دست نبوده و دارای ناهمواری باشد با به کارگیری چسب پرایمر یا بتن بستر را آماده سازی می کنیم و سطح را هموار ساخته و عملیات اتصال را انجام می دهیم.

 

شرایط استفاده از چسب کاشی پودری چیست ؟

انواع کاربردهای چسب کاشی پودری چیست؟

 

 • به کارگیری این فراورده ها بر روی تمامی سطوح سنگی، سرامیک، کاشی و موزائیک و… قابل استعمال است.

 

 • در راستای اتصال پوشش های متفاوت بر روی سطوح زیر کار بتنی، رنگ شده و غیره چسب کاشی پودری گزینه ای مناسب و بهینه می باشد.

 

 • در راستای آب گریز نمودن سطوح کاشی کاری شده و ممانعت از ورود آب به درون کاشی ها استفاده از این فراورده گزینه ای بسیار مناسب می باشد.

 

 • در صورت استعمال این محصولات و خشک شدن آنها شاهد توان مقاومتی بسیار بالایی در این فراورده ها خواهیم بود. این قدرت استقامتی به گونه ای است که این توانمندی را ایجاد می نماید که کاشی را بر روی سطوح دیوار به راحتی استفاده نمائیم.

 

 • در صورت قرار گیری این فراورده در برابر گرما و حرارت عکس العمل چسب کاشی پودری چیست؟ در پاسخ باید گفت این محصول توان مقاومتی بالایی در مواجهه با این شرایط دارد.

 

 • در بیشتر شرایط هدف از استعمال چسب کاشی پودری برای چسباندن کاشی و سرامیک بر روی سطوح قدیمی می باشدو در واقع در چنین شرایطی این محصول گزینه ای بسیار کارامد است.

 

 • درصد اختلاط این فراورده با آب بسیار زیاد است.

 

 • امروزه چسب کاشی پودری به عنوان محصولی بسیار بهینه و قدرتمند در زمینه اتصالات کاشی و سرامیک معرفی می شود و ابن جایگاه به واسطه مقایسه این محصول با سایر فراورده های مشابه به دست آمده است.

 

 • با توجه به اینکه مدت زمان سخت شدن این چسب ها طول می کشد این امکان وجود دارد تا لحظاتی بعد از نصب این فراورده بتوان آن را در صورت نیاز جا به جا نمود و در مکان مورد نظر استفاده کرد.

 

حال که متوجه شدیم که چسب کاشی پودری چیست؟ و چه کاربردهایی دارد به جرات می توان گفت این فراورده یکی از محجبوب ترین و کاربردی ترین چسب ها در میان محصولات مشابه می باشد. چسب کاشی پودری تهیه شده در گروه تولیدی شیمیایی عمران مال یکی از بهترین و مرغوب ترین نوع محصولات در این زمینه می باشد. شما در این رابطه و برای داشتن انتخابی بهینه و مناسب می توانید با کارشناسان ما مشاوره داشته باشید.

(پیشنهادی)  چسب کاشت بولت

 

مزیت های چسب کاشی پودری چیست؟

 

 • راحتی در اجرا

 

 • توان بالای اتصال و چسبندگی کاشی به سطح

 

 • قابلیت انجام عملیات اتصال روی سطوح افقی و عمودی

 

 • این فراورده را می توان در مکان های نم دار، مرطوب و بخش هایی که ارتباط زیادی با آب دارند به کار برد.

 

 • در دو رنگ سیاه و سفید وجود دارد.

 

 • قابلیت به کارگیری در پوشش های نازک و قطور

 

 • توان و قابلیت بالای اتصال روی سطوح متفاوت

 

 • به دلیل گیرش و سختی مدت دار این محصول، زمان مناسب برای اتصال وجود دارد.

 

دلیل پرطرفدار بودن این محصول چیست؟

 

با توجه به آنچه قبلا گفته شد چسب های متفاوتی در رابطه با اتصال کاشی در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها خاصیت ها و قابلیت های متفاوتی دارند که ناشی از نوع و اندازه مواد به کار رفته و ویژه ، افزودنی ها و پلیمر ها می باشد. از دیگر توانایی های منحصر به فرد این محصولات می توان موارد زیر را نام برد

 

 • چسباندن قطعاتی با توان جذب بسیار پائین

 

 • چسباندن شیشه به ویژه بر روی سطوح هموار و صاف

 

 • انجام عملیات کاشی کاری و نصب سرامیک و … بر روی موزائیک و سطوح کاشی قدیمی

 

 • توانایی اتصال و استفاده در بسترهایی که متحرک هستند و توان انعطاف پذیری بالایی دارند، مانند کف های چوبی

 

 • در واقع استفاده از این فراورده یکی از دلایل ایجاد استحکام و اتصال بهینه در سازه ها می باشد.

 

انجام عملیات کاشی کاری با استفاده از سنگدانه های سیمان و ماسه روشی قدیمی و سنتی می باشد . در زمان ملات ریزی و تنظیم سطوح بالایی در برخی موارد با دردسر و مشکل همراه است. به عنوان مثال رعایت ریزه کاری های مربوط به زیبایی و ظاهر مانند خطوط بین کاشی ها، سست و ضعیف بودن استحکام باند، ایجاد حفره ها و کانال هایی در بخش های زیرین که توان عبور دادن آب را دارند می توان نام برد. در چنین شرایطی سرامیک ها سست و ضعیف شده و احتمال شکستگی در آنها بالا می رود و به کارگیری چسب در این شرایط راهکاری بسیار مناسب است.

چسب کاشی پودری با چسب پودری متفاوت می باشد.

از اینکه تا پایان همرا ما بودید سپاسگزاریم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.