,

واتر استاپ بنتونیتی | قیمت

واتر استاپ بنتونیتی چیست

واتر استاپ بنتونیتی Bentonite Water Stop یکی از انواع واتر استاپ ها است. در واقع واتر استاپ نوعی عایق و آب بند می باشد که از رخنه و نفوذ آب و انواع مایعات به داخل سازه های سیمانی ممانعت می نماید. دلایلی که باعث ایجاد و تولید این محصولات می شود عبارت است از

 • عملیات بتن ریزی و ساخت سازه های سیمانی در طی مراحل متعدد و در یک دوره زمان بر انجام می شود. در هر مرحله که فعالیت های بتن ریزی برای گیرش و سخت شدن ملات های سیمانی متوقف می شود در زمان گیرش ترک ها و شکاف هایی به وجود می آید. حال اگر این سازه های سیمانی و قطعات پیش ساخته بتنی در معرض آب و مایعات قرار گیرند این مایعات به درون آنها نفوذ می کنند برای ممانعت از رخنه و نفوذ در این شرایط از آب بند استفاده می شود.

 

 • حرکاتی که سازه را تحت تاثیر قرار می دهد مانند فعل و انفعالاتی که در نتیجه انبساط و انقباض حرارتی ملات های سیمانی ایجاد می شود و همچنین تکان ها و حرکت هایی که باعث جابه جایی می شود.

 

 • ترک ها و شکاف های انبساطی یا حرکتی راهکاری برای کنترل این تنش ها می باشد که از خرابی و تخریب بناها در اثر فشارها ممانعت می نماید. در پایان برای آب بند نمودن این درزها باید اقدامی جدی کرد،که ابزار بهینه در این راستا واتر استاپ ها هستند. این محصولات نوارهایی انعطاف پذیر در اندازه ها و قطر مناسب می باشند که در زمان عملیات ملات ریزی و بر اساس طرح های مورد نظر در نقاط ترک و درز قرار داده می شود.

در این مطلب قصد داریم با واتر استاپ بنتونیتی بیشتر آشنا شویم. این فراورده کارایی و کیفیتی عالی در رابطه با آب گریز نمودن سطوح بتنی مورد نظر دارد و همچنین با بهره گیری از این محصول توان مقاومتی بتن افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت.

 

 واتر استاپ بنتونیتی  ababento-flexچیست؟؟؟

 

 

بعضی از معضلات در زمان اجرای عملیات بتن ریزی از قبیل توقف در عملیات ملات ریزی بدون برنامه ریزی قبلی یا ایجاد ترک های سرد مشکلاتی هستند که گاهی اوقات بروز می کنند. به وجود آمدن این ترک ها مخصوصا در بناهای آبی یا سطوحی که در معرض واکنش با یون های شیمیایی هستند تاثیرات ویرانگر و آسیب زننده ای بر استحکام و پایداری سازه ها دارند، که باید تدبیر و چاره ای مناسب برای این مشکل انتخاب شود. برای ممانعت از خرابی ها و تحلیل سازه ها از طریق ترک ها و درزهای ایجاد شده نوعی نوارهای مخصوص عایق بندی با عنوان واتر استاپ بنتونیتی طراحی و تولید شده است.

(پیشنهادی)  نکاتی درباره واترپروف و آب بندی نمای ساختمان وبه کارگیری عایق رطوبتی

ویژگی و قابلیت منحصر به فرد این محصول انبساط و تورم برگشت پذیرآن می باشد زمانی که در معرض تماس با آب قرار می گیرد. واتر استاپ بنتونیتی بر مبنای گل بنتونیت تهیه شده است که ذرات ریز موجود در آن که باردار هستند زمانی که با آب اختلاط و تماس پیدا می کنند انبساط و تورم پیدا می کنند و سطح مورد نظر را در برابر عبور مایعات و آب ایمن می کنند.

ذرات باردار مثبت یا منفی که صفحات تشکیل دهنده این نوارها می باشند، وقتی که در ارتباط با آب هستند ذرات تشکیل دهنده آب به بارهاب مثبت و منفی هجوم برده ومابین آنها قرار می گیرد  که در نتیجه این واکنش ها نوار آب بند منبسط و متورم می شود. در نتیجه این رشته های منبسط شده یا به عبارتی بنتونیت های ترکیب شده با آب یا هیدراته شده از رخنه و ورود آب ممانعت می نمایند. با بالا رفتن میزان فشار ناشی از سیالات یا به عبارتی فشار هیدرواستاتیکی این صفحات فشرده تر شده و توان درز گیری بیشتری خواهند یافت و به این صورت است که یک آب گریز مطمئن و همیشگی در برابر نفوذ مایعات در سطوح مورد نظرایجاد می گردد.

از جمله قابلیت ها و توانایی های نوارهای واتر استاپ بنتونیتی می توان توانایی انجام بر روی سطوح سیمانی ناهموار، توانایی کیپ نمودن ترک ها و روزنه های موجود در سیمان، امکان استفاده در بتن های مسلح و نقاطی که مملواز آرماتور است را نام برد. همچنین این نوارها توان محافظت از تحلیل و خوردگی آرماتورها رادارند. توان مقاومتی بالا در برابر اثرات نم و رطوبت، انعطاف پذیری بالا و توان حفظ شکل ظاهری و اولیه خود، سهولت و سرعت بالا دراتصال و نصب از دیگر خصوصیات واتر استاپ بنتونیتی می باشد.

 

واتر استاپ بنتونیتی ababento-flexچیست؟؟؟

  کاربردهای واتر استاپ بنتونیتی چیست ؟؟؟

 

از واتر استاپ بنتونیتی برای عایق کاری و درز گیری ترک های اجرایی قائم و سطوح افقی، عایق نمودن سطوح ناصاف و ناهموار و همچنین ترک های سرد، جانشین مناسبی برای فلنج های آب گریز و گزینه ای مناسب برای استفاده دورلوله ها، عایق نمودن و افزایش میزان نفوذ ناپذیر بودن ترک ها و روزنه های اجرایی و ملات های سیمانی درانواع بناهای دریایی و ساحلی، سدها و تونل ها، پی سازه ها و فونداسیون و هر نوع سازه پوشیده یا نیمه پوشیده، مجراهای انتقال آب، انواع منابع نگهداری آب و سایر سازه هایی که در تماس مستقیم با آب هستند گزینه ای بسیار مناسب می باشد.

(پیشنهادی)  همه چیز درباره آب بندی استخر کشاورزی از طریق عایق رطوبتی

قابلیت های منحصر به فرد و توانایی های فنی با ارزش واتر استاپ بنتونیتی سبب شده است که در بیشتر کشورهای مدرن و توسعه یافته این رشته نوارها را جایگزین بسیار خوبی برای صفحات قطور واتر استاپ pvc بدانند.

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است نشان می دهد که در صورت استفاده از عایق های pvc ، آب و سایر سیالات می توانند از طریق نفوذ و رخنه در ترک های سرد از جانب آبگیر بنا و یا کانال های مویین که در نتیجه تبخیر آب اختلاط بتن ایجاد شده است خود را به آرماتور برسانند. زمانیکه آب با آرماتور برخورد داشته باشد آرماتورهایی که در بین ملات های سیمانی هستند دچار تحلیل و خوردگی خواهند شد. یکی از نتایجی که در نتیجه خوردگی آرماتور ایجاد می شود منبسط شدن آن می باشد که در نتیجه این افزایش حجم سیمان دچار ترک خوردگی می شود و درزهای ایجاد شده مجراهایی برای نفوذ و رخنه آب و در نتیجه کم شدن طول عمرمفید سازه های سیمانی می باشد.

با توجه به توضیحاتی که در مورد آب بند های pvc  ارائه شد در واتر استاپ بنتونیتی لازم نیست که نقاط جاگذاری قبل از عملیات بتن ریزی مشخص گردد بلکه در سطوح مورد نظر ترک های سرد و شکاف های اجرایی با استفاده از چسب یا میخ اتصال می دهند. در ساخت و تولید این فراورده با روشی بسیار زیرکانه از توانایی پلیمرهای لاستیکی و بنتونیت بهره گرفته شده است تا توان کشسانی و ارتجاعی بالایی به این نوارها بدهند و سطح مورد نظر را در برابر نفوذ مایعات کاملا آب گریزو ایمن نمایند.

 

واتر استاپ بنتونیتی و روش استفاده از آن

تعریفی دقیق و خلاصه از واتر استاپ بنتونیتی!!!

 

واتر استاپ بنتونیتی ترکیبی براساس ترموپلاست الاستومر می باشد. برجسته ترین توانایی این محصول توانایی انبساط قابل بازگشت آن می باشد که از رخنه و ورود مایعات و نشتی ممانعت می کند. وقتی که این فراورده در تماس با آب باشد اندازه و جرم آن افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت یعنی در حدود ۳۰۰ درصد افزایش دارد و با این قابلیت می تواند بناهای سیمانی را به صورت کاملا مطمئن آب گریز نماید.

 

مزایای استفاده از واتر استاپ بنتونیتی چیست؟؟؟

 

از جمله خاصیت ها و مزایای واتر استاپ بنتونیتی می توان به موارد زیر اشاره نمود

(پیشنهادی)  اگر می خواهید آب بندی نانو استخر کشاورزی را انجام دهید حتما این مقاله را مطالعه کنید

 

 • سهولت و سرعت در اجرا بدون نیاز به تجهیزات و دستگاههای مخصوص

 

 • توان انعطاف پذیری و شکل پذیری بالا

 

 • برای اتصال و نصب این فراورده به فعالیت هایی از قبیل جوشکاری و اور لپ نمودن( روی هم قرار دادن لبه دو پوشش) نیاز نیست.

 

 • فراورده ای با توان مقاومتی بالا در برابر رطوبت و نم و خشک شدن

 

 • با بهره گیری از این فراورده می توان عایق بندی بناهای بتنی را به صورت کامل پوشش داد.

 

 • بالا بردن توان مقاومتی ملات های سیمانی و افزایش چشمگیر عمر مفید بناها

 

 • آب گریز نمودن ترک های سرد برای ممانعت از رسیدن رطوبت به آرماتورها و محافظت از آن

 

 • امکان استفاده در بتن های مسلح و مملو از آرماتور و همچنین سطوح سیمانی ناهموار

 

 • توان پایداری در برابر فشار آب و حفظ ظاهر و شکل اولیه

 

 • گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده به جای واتر استاپ های پی وی سی

 

 • واتر استاپ بنتونیتی محصولی غیر سمی و گزینه ای مناسب برای عایق های در مجاورت آب می باشد.

 

 • توان مقاومتی بسیار بالا در برابر خیس شدن و خشک شدن متناوب و مکرر

 

قیمت واتراستاپ بنتونییتی

 

واتر استاپ بنتونیتی و روش استفاده از آن

 

برای استفاده از این محصول لازم است سطوح زیر کار را از هرگونه آلودگی و گردو غبار پاک کنید. از آنجایی که چسبیدن این فراورده به بتن از اهمیت ویژه ای برخوردار است برای بالا بردن درصد چسبندگی و حصول نتیجه بهتراز چسب ویژه واتر استاپ بنتونیتی یا چسب آکواریوم برای چسباندن این محصول آب گریز به سیمان استفاده می کنیم. ترک هایی که در سقف یا سطوح قائم ایجاد شده اند برای درزگیری آنها و ممانعت از جداشدن نوار از سیمان از میخ های فولادی استفاده می کنیم.

مکان ها و نقاطی که واتر استاپ بنتونیتی در آنجا استفاده شده است تا قبل از انجام عملیات ملات ریزی نباید در معرض تماس با آب قرار گیرد. بعد از اینکه سطح مورد نظر با آب بند پوشانده شد استفاده از لایه ای از بتن به قطر ۵۰ میلی متر برای پوشاندن آن الزامی است. برای حصول نتیجه بهتر در زمان به کاربردن واتر استاپ بنتونیتی سطح مورد نظر باید کاملا خشک باشد، همچنین در زمان اتصال و قبل از اینکه با سیمان پوشش داده شود در برابر رطوبت زیاد و باران از این فراورده محافظت شود.

(پیشنهادی)  عایق کاری استخر مرحله ای بسیار مهم و غیر قابل اجتناب در ساخت استخر

این محصول زمانیکه در معرض آب های نمک دار قرار گیرد احتمال اینکه به درجه مورد نظر از انبساط نرسد بالا می رود. این محصول را می توانید تا ژرفای ۱۲ متردر برابر فشار آب نصب نمائید. زمانی که می خواهید دو سر نوارها را اورلپ نمائید آنها را در کنار هم با فشار زیاد ثابت کنید. سهولت اجرایی در زمان اتصال این محصول به یک کارگر ساده این امکان را میدهد که در یک ساعت ۹۰ تا ۱۱۰ متر از این نوار را به درزها اتصال دهد . در مقایسه با نوع پی وی سی آن واتر استاپ بنتونیتی توان پایداری بالایی در برابر فشار آب دارد و همچنین با کم و زیاد شدن فشار آب هیچ تغییری نمی کند و می توان حالت خود را حفظ کند اینکه چه میزان از این فراورده نیاز است به طول سطح کار بستگی دارد.

 

کاربردهای واتر استاپ بنتونیتی چیست ؟؟؟

مهمترین ویژگی های ظاهری محصول

 

این محصول به شکل مقاطع چهار ضلعی پروفیلی می باشد. فراورده ای با توان انعطاف پذیری و فرم پذیری بالا که تا۳۰۰ درصد حجم آن افزایش پیدا می کند. این فراورده محصولی غیر سمی می باشد و جرم آن ۷۲۹ گرم بر سانتی متر مکعب است. این محصول زمانیکه در آب قرار می گیرد بعد از گذشت هفت روز حجم آن در کمترین حالت ۱۰۰ درصد افزایش می یابد. بعد از گذشت دو هفته در کمترین حالت ۱۵۰ درصد افزایش حجم دارد.

 

 واتر استاپ بنتونیتی به چه صورتی بسته بندی می شوند؟؟؟

 

این نوارهای آب گریز به صورت ۱۰ متری لوله شده اند و در اختیار بازار و تقاضا کنندگان قرار می گیرند.

 

انبار داری محصول چگونه است ؟؟؟

 

این فراورده را می توان به مدت یک سال در محفظ اولیه نگهداری نمود. مکان نگهداری آن باید خشک و خنک و به دور از هر گونه نم و رطوبت و نور مستقیم خورشید باشد. دمای انبار باید بین ۱۰+ تا ۳۰+ درجه سانتیگراد باشد. لازم به یاد آوری است که این محصول آتش زا نیست.

 

احتیاطات و ایمنی

 

واتر استاپ بنتونیتی در زمره مواد خطر ساز و نا ایمن برای محیط زیست و سلامت بشریت نیست. اما بهتر است در زمان استفاده از آن اصول ایمنی رعایت شود و از تماس با چشم پرهیز شود. در صورت بلعیده شدن توسط کودکان و یا …. فورا به پزشک مراجعه گردد.

از اینکه تا پایان مطالعه این مطلب همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم جهت استعلام قیمت واتراستاپ کلیک نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.