ترموود انتخابی بسیار مطمئن و ایده آل با هزینه های منطقی

قابلیت های استفاده از ترموود در نمای ساختمان

هزینه ترموود Thermowood cost یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب و اجرای پروژه ها می باشد. ترموود محصولی با زیبایی و جذابیت منحصر به فرد می باشد که هواداران خاص خود را دارد. به ویژه استفاده از ترموود در نمای سازه ها امروزه بسیار پرکاربرد می باشد و یکی از مواردی که سبب شده است نمای ترموود به گزینه ای بسیار منحصر به فرد و خاص مبدل شود بالا بودن هزینه ترموود است. از آنجایی که ترموود استقاده شده برای نما از بهترین و باکیفیت ترین محصولات است و همچنین قابلیت های رفتاری عالی از خود نشان می دهد، قیمت بیشتری دارد. این محصولات توان ماندگاری و دوام زیادی دارند.

هزینه نهایی ترموود چگونه محاسبه می شود؟؟؟

 

برآورد هزینه پایانی نمای ترموود بر اساس متر مربع می باشد. مهمترین و اثرگذارترین فاکتور در تعیین قیمت ترموود ضخامت آن است، یعنی در واقع ارتباط مستقیمی بین ضخامت الوار و قیمت آن می باشد. ترموودهایی با ابعاد ۱۶*۹۲ mm کم هزینه ترین نوع ترموود هستند چون کمترین ضخامت را دارا می باشند. چوب حرارت دیده مناسب برای استفاده در نمای ساختمان الوارهایی با ضخامت ۱۹ mm و پهنای ۱۱۷،۹۲،۱۴۰ میلی مترمی باشد.

 

هزینه ترموود چگونه محاسبه می شود؟؟؟

هزینه ترموود دراجرای پروژه ها

 

در راستای تخمین هزینه های اجرایی ترموود توجه به نکات زیر اهمیت ویژه ای دارد

 

  • هزینه فراورده های فلزی مورد نیاز در راستای اجرای زیرسازی های لازم = غالبا برای سطوح زیر ساز در نمای ترموود از قوطی های فلزی ۴۰*۴۰ که در مسافت های ۵۰cm تعبیه می شود استفاده می کنند. البته در برخی موارد که سطح زیر کار از سیمان یا بتن صاف با قطر بیشتر از ۴ cm پوشیده است به کار گیری این شبکه فلزی نیاز نیست و اتصال و نصب چوب های زیر کار مستقیما روی بتن انجام می شود.

 

  • هزینه مربوط به تهیه چوب فراوری شده =  پروفیل های متنوع و مختلفی که وجود دارد تعیین کننده هزینه ترموود می باشد. قسمت اعظم هزینه های مربوط به نمای ترموود به تهیه آن مربوط می شود. البته در یک کلام می توان اینگونه خلاصه کرد که ترموودها با توجه به ضخامت و اندازه و میزان مرغوبیت قیمت های مختلفی دارند.

 

  • هزینه های مربوط به چوب های استفاده شده برای سطوح زیر کار =  این چوب ها در سایزهای ۵*۲.۵ cm تولید می شود وقیمت نهایی آنها بر اساس متراژ محاسبه می شود.

 

  • دستمزدهای مربوط به اجرایی کردن عملیات

هزینه ترموود

قابلیت های استفاده از ترموود در نمای ساختمان

 

  • زیبایی و جذابیت ویژه و منحصر به فرد

 

  • سهولت در اتصال و نصب

 

  • جرم کم و سبک و تحمیل وزن بسیار کم به سازه ها

 

  • ساختاری خالص و ماندگار

 

  • توان مقاومتی بسیار زیاد در برابر عوامل تخریب کننده و حشرات موذی

 

  • محصولی بسیار مستحکم و مقاوم در مقایسه با چوب معمولی

 

در پایان قدردان همراهی شما هستیم و امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.