افزایش کیفیت و ارزش پروژه ها با طراحی ترموود

افزایش کیفیت و ارزش پروژه ها با طراحی ترموود

طراحی ترموود Thermowood design  فرایندی می باشد که بر خلاف نظریه های کلی موجود در این زمینه می تواند در راستای تولید چوب صنعتی راهکاری سریع و کارامد باشد و شعار همیشگی آن سرعت بالا و کیفیت بیشتر با طراحی ترموود بوده است. در واقع چوب فراوری شده تحت پروسه ترموود نمودن گزینه ایی بسیار مناسب برای اجرای پروژه ها می باشد.  معمولا بعضی محدودیت ها از جمله فضای کم و محدود، شرایط نامناسب محل کار و …. دلیلی برای انجام سریع عملیات است. از جمله ملاک های بسیار مهم و قابل تائید برای انجام سریع عملیات ترموود کاری سبک و کم وزن بودن ترموودهای مصرفی می باشد.

پروسه طراحی برای قطعات پیش ساخته چوبی گزینه مناسبی است چون سبب می شود طراحی سریع و با کارایی مناسب و بدون افت کیفیت اتفاق افتد. بر اساس بررسی های انجام شده در این زمینه مزیت های چنین رویکردی رضایت بخش می باشد. در نتیجه طراحی های  بهینه انجام شده بر روی ترموود پروژه های اجرایی شده بیشتر از ۸۴ درصد کیفیت و ۹۲ درصد رضایت مشتری را براورده می سازند. در مراحل اولیه عملیات به کارگیری ترموود در یک پروژه می توان کیفیت و کارامدی استفاده از ترموود را تضمین نمود یا اینکه به ارزش و کیفیت آن شک نمود، بنابراین در زمان سرعت بخشیدن به طراحی ترموود باید مطمئن شد که این افزایش سرعت دلیلی بر ایجاد اشتباه در طراحی نباشد. در راستای افزایش اطلاعات و آگاهی  در ادامه مطلب با توضیح دو مطلب همراه ما باشید.

 

افزایش کیفیت با طراحی ترموود

طراحی ترموود

 

در واقع طراحی با ترموود عملیات پیچیده و سختی نیست. قابلیت های فنی از قبیل الگوسازی مشخصات و اطلاعات سازه ها گزینه ای کارامد در راستای پیشرفت روند طراحی می باشد. در تمامی پروژه ها و عملیات اجرایی ترموود در بناها باید تعامل مناسب اطلاعاتی بین مشتری، سازنده و مسئولان اجرایی پروژه برقرار باشد تا در نتیجه یک همکاری مناسب به نتیجه ای عالی دراین زمینه رسید. یکی از راهکارهای تاثیرگذار و بهینه برای تعامل بهتر استفاده از سازه های پیش ساخته با متریال مورد نظر در طراحی ترموود می باشد. این راه حل سبب سرعت در طراحی و از بین رفتن اشتباهات می شود.

 

مدل سازی با ترموود

مدل سازی با ترموود

 

در راستای افزایش بهره وری از متریال های چوبی ساختمان برای طراحی ترموود، یک اصل مهم این است که ابزارها و تجهیزات مناسب در اختیار طراحان قرار داده شود تا فرایند طراحی را پشتیبانی نماید. الگوسازی از داده های سازه در این عملیات سبب افزایش بهره وری از فراورده های چوبی می شود و هدر رفت این متریال ها را به صفر کاهش می دهد.

عملیاتی که بر اساس طراحی ترموود انجام می شود سبب افزایش سرعت عملیات و فعالیت های ساخت و ساز ودر نتیجه درآمد بیشتر می شود. همچنین این فرایند سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های مصرفی می شود و کیفیت را در بالاترین نقطه نگه می دارد.

امیدواریم مطالعه این مطلب برایتان مفید بوده باشد و در پایان از همراهی همیشگی شما سپاسگزاریم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.