درب حیاط ترموود

درب حیاط ترموود

درب حیاط ترموود Thermowood courtyard door یکی از محصولات بسیار زیبا و متنوع در نمای بیرونی ساختمان ها می باشد که از چوب ترموود و یا ترکیب ترموود با متریال هایی مانند فلز، شیشه و … ساخته می شود. در جهان امروز که صنعت و دانش معماری روند رو به رشدی دارد به کارگیری عناصر و مواد متنوع برای استفاده در نمای سازه ها و دکوراسیون های داخلی با در نظر گرفتن سلیقه و خواست افراد گزینه ای مهم و قابل تامل است. عوامل بسیار مهم و تاثیر گذاری برانتخاب نوع نمای بیرونی سازه ها از جمله زیبایی، تناسب و تضاد و طبیعی بودن متریال های انتخابی تاثیر دارد. استفاده از ترموود به دلیل ویژگی هایی مانند طبیعی بودن و انرژی بخش بودن در دکوراسیون های داخلی و نمای بیرونی و همچنین ساخت درب حیاط ترموود، روف گاردن و …. یکی از پرطرفدارترین گزینه ها می باشد، چون علاوه بر زیبایی منحصر به فرد از توان مقاومتی بسیار بالا و ماندگاری طولانی مدت برخوردار می باشد.

درب حیاط ترموود یکی از گزینه هایی است که تکمیل کننده نمای ظاهری سازه ها می باشد. محصولاتی که در عین زیبایی ویژه ای که به فضا می دهند برای سالیان متمادی بدون تحلیل و خرابی می توانند نیازهای مورد نظر را براورده سازند. باید توجه نمود که به کارگیری هر نوع چوبی برای استفاده در نمای سازه ها و محصولاتی که در فضاهای باز استفاده می شوند مناسب نیست. بهترین گزینه برای این منظور چوب درخت کاج می باشد، چون علاوه بر توان مقاومتی بالا و جرم بسیار کم آن ( بعد از عملیات ترموود سازی) در مقایسه با دیگر چوب ها  دارای ماندگاری و طول عمر بیشتر و همچنین ثابت بودن ابعاد می باشد. همچنین اینگونه محصولات رگه هایی تیره تر یا روشن تر از رنگ اصلی خود دارند که باعث زیبایی آنها می شود.

(پیشنهادی)  ترموود دیوار چه کارایی هایی دارد؟؟؟

درب حیاط ترموود و زیبایی فراتر از حد انتظار آن!!!

 

کشور فنلاند از بزرگترین تولید کنندگان چوب ترموود در جهان می باشد، که فراورده های تولیدی آنها بسیار مرغوب بوده و ازلحاظ کیفیت حرف اول بازار جهانی را می زند. چوب ترموود در عملیات فراوری درجه حرارت بالایی را دریافت نموده و در نهایت به فراورده ای با توان مقاومتی بالا و استحکام فوق العاده تبدیل شده است و بسیار مناسب برای تهیه و تولید انواع درب حیاط ترموود می باشد. از ویژگی ها و قابلیت های درب حیاط ترموود می توان به موارد زیر اشاره کرد

 

 • زیبایی منحصر به فرد و مثال زدنی

 

 • طول عمر و دوام و پایداری بی نظیر

 

 • نبود هیچ گونه ماده شیمیایی در ساختار و تولید آن

 

 • توان مقاومتی بالا در مقابله با پوسیدگی

 

 • جرم و وزن سبک و همچنین محصولی بدون ضرر برای سلامت انسان

 

 • نبود هیچ گونه رزین در بافت و ساختار آن

 

 • تثبیت رنگی بالا

 

 • بالا بردن طول عمر چوب

 

ترموود مصرفی برای ساخت درب حیاط، از بهترین و با کیفیت ترین گونه های چوب تهیه می شود که در مواجه با نم و رطوبت قدرت مقاومت بالایی دارند و همین مسئله دلیلی بر استفاده زیاد این محصول در مناطق شمالی و شرایط آب و هوایی مرطوب می باشد. از دیگر قابلیت های این محصول طیف قهوه ای بسیار منحصر به فرد آن است.

 

درب حیاط ترموود

عملیات تهیه چوب ترموود

 

چوب ترموود گزینه ای بسیار مناسب برای ساخت و تولید تجهیزات و محصولات مقاوم است چون این محصول خود از چوب های بسیار مستحکم تهیه می شود. مراحل تولید و فراوری چوب ترموود را می توان به صورت زیر معرفی نمود

 • گام اول، چوب های انتخاب شده که معمولا چوب درخت کاج می باشند برش داده شده و در دستگاه مورد نظر با دمای ۱۳۰ درجه سانتیگراد قرار داده می شود.
(پیشنهادی)  ترموود های مقاوم با لاک ترموود مقاوم تر می شوند

 

 • گام دوم ، افزایش حرارت به دمای ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجه سانتیگراد و از بین بردن رطوبت موجود در بافت چوب

 

 • گام سوم، سرد نمودن تدریجی چوب ها و کاهش درجه حرارت تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد

 

درب حیاط ترموود و رنگ های مربوط به آن

 

چوب ترموود قابلیت های بسیار زیادی مانند پایداری بالا در شرایط متفاوت آب و هوایی را دارد، اما با وجود این قابلیت ها باید قبل از اتصال و نصب درب حیاط ترموود از رنگ های مخصوص این محصولات استفاده نمود. از توانایی های عمده و اصلی رنگ ترموود توان مقاومتی بسیار بالا در مواجهه با UV نورخورشید و ممانعت از تغییر رنگ چوب می باشد. پروسه رنگ آمیزی ترموود مرحله تکمیلی به حساب می آید که از تغییر رنگ ترموود به مرور زمان ممانعت به عمل می آورد. این محصولات علاوه بر زیبایی چشمگیری که دارند باعث حس سرزندگی و طراوت در انسان ها می شود، چون رنگ این محصولات با توجه به پردازش های گرمایی انجام می شود و به صورت مداوم در طی عملیات تولید کنترل می گردد. رنگ به کار رفته در ترموود به مرور زمان و بر اثر قرار گیری در برابر نور مستقیم خورشید به خاکستری تبدیل می شود اما هیچ وقت زیبایی آن از بین نخواهد رفت.

 

درب حیاط ترموود یکی از ملزومات شیک در نمای سازه ها

 

چنانچه می خواهید نمای خانه هایتان را به روز و زیبا نمائید، استفاده از ترموود در نما و ساخت درب حیاط ترموود یکی از بهترین گزینه های انتخابی در میان راهکارهای متنوع می باشد. سیستم های نمایی سازه ها از قسمت های شکل گرفته است که بناها را در برابر تغییرات آب و هوایی و دمایی مختلف حفاظت می نماید. یکی دیگر از موارد تکمیل کننده نمای سازه ها انتخاب سردرهای متنوع می باشد که انتخاب این گزینه به مواردی مانند شکل بناها و دیگر ملزومات آن وابسته است.  در سالهای اخیر به کارگیری ترموود برای تولید سردرها رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. در بعضی موارد این سردرها به عنوان محافظ برای مقابله با نورخورشید استفاده می شوند. ترموود به عنوان محصولی چوبی که از لحاظ تکنیکی تقویت و غنی شده است گزینه ای بسیار مناسب برای روکش کاری های بیرون از فضای ساختمان می باشد. ترموود فراورده ای تفکیک شده از دیگر انواع چوب ها است. مواد و محلول هایی که در پروسه ترموود نمودن از آنها استفاده می شود چوب را به گونه ای فراوری می نمایند که به محصولی مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و فعالیت و رشد حشرات و کپک و …. تبدیل می کند و همچنین محصولات حاصله دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند.

(پیشنهادی)  ترموود نمای ساختمان

در جریان عمل آوری این چوب ها از متریال های شیمیایی استفاده نمی شود بنابراین هیچ گونه ماده شیمیایی در فضا انتشار نمی یابد. همچنین پس از نصب و اتصال چوب های ترموود به محافظت و نگهداری خاصی نیاز نیست. با توجه به بافت و ساختار طبیعی این فراورده و کارایی های متنوع آن درب حیاط ترموود می تواند گزینه مناسبی برای بالا بردن زیبایی و  افزایش ارزش ملک باشد.

درب حیاط ترموود یکی از ملزومات شیک در نمای سازه ها

قیمت های ارزان در این رابطه

 

چوب ترموود ارزان محصولی با ضخامت کم است و هر اندازه این قطر بالاتر رود قیمت ترموود نیز افزایش می یابد. فاکتور دیگری که بر قیمت ترموود تاثیر گذار است نوع چوب درخت و تکنولوژی اعمال شده بر آن است. محصول با قیمت پائین قابل مقایسه با چوب ترموود اصل فنلاند نیست و از درجه کیفی بسیار پائینی برخوردار است. اعمال عملیاتی مانند بخار آب و حرارت سبب می شود چوب ها قابلیت ها و توانایی های جدیدی را کسب نمایند. از جمله قابلیت های محصول با کیفیت فنلاندی می توان استحکام، دوام و ماندگاری، مقاومت در برابر نفوذ حشرات  و همچنین ثابت ماندن اندازه و ابعاد ترموودهای تولید شده را نام برد. این توانایی های محصول با کیفیت ساخت فنلاند را به محبوب ترین و پرطرفدارترین گزینه در میان انواع تولیدات مشابه تبدیل نموده است. در راستای انتخاب بهینه در رابطه با درب حیاط ترموود می توانید با مشاورین زبده عمران مال تماس بگیرید و از دانش و اطلاعات آنها در این زمینه بهره گرفته و انتخابی ایده آل و مناسب داشته باشید. در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم.

(پیشنهادی)  ترموود چیست ؟

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.