, ,

آب بندی استخر کاشی کاری شده با استفاده از عایق رطوبتی

آب بندی استخر کاشی کاری شده کمک می کند تا ظاهر آن برای مدت زمانی طولانی زیبا بماند، بنابراین، استفاده از عایق رطوبتی مناسب می تواند کاشی های شما را تا سال های سال سالم نگه دارد. در این راهنما به معرفی محصولات و تکنیک های توصیه شده برای تمیز کردن و آب بندی کردن کاشی های استخر می پردازیم، اما در حالت کلی، واترپروف کردن بیشتر سطوح به یک متخصص نیاز دارد.

بهترین روش آب بندی استخر کاشی کاری شده

آب بندی استخر کاشی کاری شده جهت جلوگیری از نشت آب

حفظ آب و جلوگیری از آسیب دیدن سطوح از طریق برخورد با مواد معدنی در استخرها بسیار مهم است. تعادل آب از طریق شاخص اشباع LSI محاسبه می شود که عوامل متعددی را در نظر می گیرد. هنگامی که آب متعادل است، LSI برابر با صفر و یا عددی بین ۰.۰ و ۰.۵ در نظر گرفته می شود. سطح LSI بالاتر از ۰.۵ ممکن است منجر به ایجاد رسوبات معدنی روی کاشی شود و LSI منفی نیز باعث خوردگی مواد سیمانی (مانند گچ و گروت) و سطوح فلزی خواهد شد. در این راستا استفاده از پلیمر کوپلینگ می تواند بسیار مفید باشد.

واترپروف کردن مواد متخلخل

وجود عایق رطوبتی برای سنگ های طبیعی و سنگ های سیمانی مفید است. برای محافظت از مواد متخلخل و بالا رفتن طول عمر آن ها، توصیه می شود از یک سیلر با کیفیت بالا استفاده کنید. در هنگام آب بندی ماسه، سنگ یا کاشی غیرقابل نفوذ (چینی یا شیشه ای) به اندازه ای از سیلر استفاده نمایید که اضافی آن روی سطح باقی نماند. این نکته را نیز به خاطر بسپارید که استفاده از رزین آب بندی و عایق نامرئی جهت واترپروف کردن بندکشی کاشی یا استفاده از ملات ترمیمی الیاف دار RCM نیز بسیار حائز اهمیت است.

(پیشنهادی)  یک ترکیب زمستانه: دستیابی به بتن خوب در هوای سرد

قیمت رزین آب بندی استخر نیز با توجه به نرخ ارز متفاوت بوده و برای اطلاع از آن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین واترپروف کردن کاشی مخصوص استخر به خاطر جلوگیری از نشت و آلودگی آب الزامی خواهد بود.

محافظت از سطح کاشی استخر

برای جلوگیری از ایجاد کلسیم، از یک ماده محافظ سطح استفاده کنید که بتواند پیوند رسوبات معدنی را مهار کند. استفاده از یک محافظ سطحی با کیفیت مانند عایق رطوبتی نانو به وسیله یک برس معمولی می تواند نیاز به پاک کننده های شیمیایی و روش های تمیز کردن تهاجمی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

کاشی استخر باید با استفاده از یک برنامه هفتگی منظم  برس زده یا شسته شود، برای این کار توصیه می شود که از برس های خیلی سفت استفاده نکنید تا از ایجاد خراش روی سطوح جلوگیری شود. برای از بین بردن زباله و رسوبات آب، تمیزکاری را با استفاده از یک برس تمیز کننده پلاستیکی یا پد پاک کن نایلونی به همراه یک چاشنی ایمن استخر انجام دهید تا از رشد جلبک جلوگیری شود.

عایق رطوبتی مناسب آب بندی استخر

انفجار رسوبات قبل از آب بندی استخر کاشی کاری شده

در مواقعی که مواد معدنی و رسوبات آب روی سطح کاشی ها جمع شده باشد، قبل از انجام عملیات آب بندی ممکن است انفجار رسوبات ضروری باشد.

در این عملیات معمولا از جوش شیرین استفاده می کنند که برای سطوح شیشه ای نیز خطری ندارد.  مانند همه روش های تمیزکاری، این روند باید در ناحیه دیگری که آسیب دیدن آن مهم نباشد آزمایش شود تا مطمئن شوید که استفاده از این ماده برای سطح مورد نظر هیچ خطری نخواهد داشت. پس از اتمام عملیات انفجار رسوبات، باید از یک عایق رطوبتی مناسب مانند عایق رطوبتی نانو جهت حفاظت از کاشی ها استفاده کنید.

(پیشنهادی)  انواع عایق های رطوبتی پشت بام و چگونگی استفاده از آن ها

توصیه های مهم برای آب بندی کاشی استخر

 • همیشه در هنگام استفاده از محصولات تمیزکننده یا آب بندی، از تجهیزات محافظتی مخصوص برای پوست و چشمان خود استفاده کنید.
 • از تجهیزات جانبی استخر محافظت کنید و همواره مراقب سطوح اطراف باشید.
 • تمام محصولات را در یک ناحیه آزمایشی تست کنید تا از تاثیر گذاری آن مطمئن شوید.
 • برخی از اسیدهای خاص باعث از بین رفتن لعاب یا کدر شدن سطح می شوند.
 • در برخی از موارد لازم است با سازنده کاشی مشورت کنید.
 • اجازه ندهید که محصولاتی که حاوی اسید هیدروفلوئوریک هستند، با کاشی در تماس مستقیم باشند.
 • در صورت تماس تصادفی اسیدهای خطرناک با سطوح آسیب پذیر، بلافاصله با جوش شیرین و آب آن را خنثی کنید.

هر آنچه باید از آب بندی استخر کاشی کاری شده باید بدانید

مواد آب بندی استخر کاشی کاری شده استفاده می شود، باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

این ماده باید یک محافظ سطحی نامرئی یا بدون رنگ، غیر سمی و کاربردی باشد که مانع پیوند کلسیم و سایر مواد شیمیایی شود. علاوه براین، سطوح محافظت شده باید راحت تر نگهداری شوند و بیشتر رسوبات با برس زدن یا شستشوی سبک از بین بروند. واترپروف کننده باید به گونه ای باشد که نیاز به پاک کننده های ساینده یا اسیدی را از بین برده و سطح استخر کاشی کاری شده شما را با دوام تر کند.

 

سوالات متداول

چرا آب بندی بعد از فرایند کاشیکاری استخر الزامی است؟

اکثر مردم به مواد شیمیایی مورد استفاده برای سرویس استخر خود اهمیت نمی دهند. با این حال، بسیاری از پاک کننده های معمولی حاوی مواد شیمیایی سمی و اسیدهای تهاجمی هستند که می تواند به کاشی آسیب برساند و خطراتی جدی برای سلامتی افراد ایجاد کند. به همین خاطر، استاده از یک عایق رطوبتی مناسب الزامی بوده و باید این اطمینان را بدهد که تماس پوست با آب استخر هیچ ضرری برای سلامتی شما نخواهد داشت.

(پیشنهادی)  معرفی چند عایق رطوبتی مخصوص واترپروف نمای ساختمان

ماده واترپروف کننده سطوح کاشی شده باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

محصول بایستی قابلیت استفاده در انواع سطوح سخت از جمله سرامیک، کاشی چینی، شیشه ای، سنگ طبیعی، وسایل فلزی، وان و سینک را داشته و برای آب بندی استخر کاشی کاری شده و برخی از آکواریوم ها نیز مناسب باشد.

قبل از آب بندی باید چه اقداماتی انجام داد؟

باید رسوبات برداشته شود که در آن یک ماده ساینده تحت فشار قرار گرفته و روی سطح شلیک می شود تا رسوبات سنگین را از بین ببرد. این کار معمولاً توسط متخصصان و با استفاده از تجهیزات قابل حمل انجام می شود.

برای پاک کردن استخر از چه ماده ای استفاده شود؟

برای از بین بردن رسوبات و مواد معدنی نیز می توانید از یک ماده پاک کننده کلسیم غیر اسیدی استفاده کنید که این امر تاثیری در pH استخر نخواهد داشت. توصیه می شود که به هیچ وجه از پاک کننده های ساینده یا اسیدی استفاده نکنید.

برای آب بندی لوله ها از چه ماده ای استفاده شود؟

استفاده از ماستیک پلی یورتان جهت واترپروف کردن دیواره یا لوله ها می تواند کمک کننده باشد.

4 پاسخ
 1. علیرضا غفاری گفته:

  سلام غفاری هستم .از اولین اجرا کنندگان عایقهای رطوبتی مدرن بام سفید شرکت واکر آلمان هستم
  برای شستشوی کاشی و سرامیک و بر طرف کردن شوره از سرکه استفاده میکردند
  بسیار بهداشتی و بی ضرر

  پاسخ
  • interlux گفته:

   سلام جناب غفاری
   بله شستشو با سرکه از روش های قدیمی پاکسازی هستش که در حال حاضر با توجه به رشد علم شیمی و تولید مواد شیمیایی که به سطح آسیب نمی رسونه ما از پاک کننده سطوح استاندارد استفاده می کنیم.

   پاسخ
 2. شهرام گفته:

  با سلام استخر ما به اتمام‌رسیده اما اب کم میکند و نشتی دارد میخوام بدون‌اینکه کاشی کاری استخر رو دست بزنیم اب بندی کنیم ایا میشود و به چه روش هست و از چه چسبی استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
  • interlux گفته:

   با سلام
   شهرام عزیز برای مشاوره مناسب نیاز به اطلاعات و جزپیات بیشتری هست لطفا با شماره شرکت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما جهت آب بندی بهره مند بشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را در کادر زیر وارد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.